پرش به محتوا

ملودرام منهتن: تفاوت میان نسخه‌ها

←‏top: اصلاح پیوند(های) داخلی با ویرایشگر خودکار فارسی
(←‏top: اصلاح پیوند(های) داخلی با ویرایشگر خودکار فارسی)
در این فیلم [[میکی رونی]] در نقشِ کودکی شخصیت [[کلارک گیبل]] بازی می‌کند و جزء اولین فیلم‌هایی است که وی در آن به ایفای نقش پرداخته است.
 
«ملودرام منهتن» یک اهمیت تاریخی فرعی و غیر مرتبط با موضوع فیلم دارد: دزد بانک و تبهکار باسابقهٔ آمریکایی «[[جان دیلینگر|جان هربرت دیلینگر]]» که در تاریخ ۲۲ ژوئن ۱۹۳۴ برای دیدن این فیلم به «سینما بایاگراف» در [[شیکاگو]] رفته بود، پس از خروج از سینما، در دام مأموران [[اف‌بی‌آی]] افتاد و به ضرب سه گلوله کشته شد. پس از این واقعه [[مترو گلدوین مایر]] سعی کرد از آن، برای تبلیغِ فیلم و موفقیت تجاری‌اش بهره ببرد که با واکنش و ابراز انزجارِ برخی هنرمندان از جمله [[میرنا لوی]] مواجه شد. صحنه‌هایی از این فیلم، به انضمام مرگ [[جان دیلینگر]] در فیلمِ [[دشمنان ملت (فیلم ۲۰۰۹)|دشمنان ملت]] ([[مایکل مان]] - ۲۰۰۹) به تصویر درآمده است.
 
جالب آنکه دانشکدهٔ نظامی [[اف‌بی‌آی]]، یک شهرک بزرگ پیش‌ساخته، جهت آموزش و تمرین دانشجویان و مأموران ویژه عملیاتی خود، به نام «هوگانز اَلی» ایجاد کرده که در مرکز آن یک سینما هم وجود دارد و در سر درِ این سینما، پوستر بزرگ فیلم «ملودرام منهتن» دیده می‌شود؛ چنانکه گویی این سینما، مشغولِ اکرانِ این فیلم است.
۱۶۳٬۸۲۶

ویرایش