پرش به محتوا

تفاوت میان نسخه‌های «پروپن»

۵۳۸ بایت حذف‌شده ،  ۲ سال پیش
حذف تبلیغات
(اشتباه تايپي)
برچسب‌ها: ویرایش با تلفن همراه ویرایش با مرورگر تلفن همراه
(حذف تبلیغات)
 
'''پروپیلن''' از [[برش‌های سبک نفتی]] به راحتی بدست می‌آید. این ترکیب را می‌توان از کراکینگ پروپان با برشهای سنگینتر (توسط بخار) تهیه کرد.
حمل و نقل پروپيلن توسط تانكر هايي از جنس كربن استيل تحت فشار و توسط شركت هايي نظير[[ طلايه داران خيبر ]] تحت وب سايت www.t-kh.ir انجام ميگردد.اين نوع گاز بسيار خطرناك و قابل انفجار ميباشد.بنابر اين رعايت ايمني بسيار حائز اهميت ميباشد و بدون حضور مسئول ايمني هيچ گونه عملياتي بر روي مخازن نبايد صورت بگيرد.
 
اتیلن و پروپیلن در شمار اصلی‌ترین محصولات پایه پتروشیمی قرار می‌گیرند که ارزش افزوده‌ای بیش از مواد اولیه پتروشیمی نظیر گاز و نفتا دارند. اما در این میان پروپیلن، به دلیل وضعیت عرضه و تقاضای متفاوت، نیازمند نگاه ویژه‌ای است. در سالهای اخیر توجه زیاد تولیدکنندگان به اتیلن، منجر به گسترش تولید اتیلن در مقابل پروپیلن گردیده است؛ به خصوص آنکه در مهمترین روش‌های معمول تولید پروپیلن نیز مقدار زیادی اتیلن تولید می‌شود. در مطلب حاضر، ضمن بررسی رشد بیشتر تقاضای پروپیلن نسبت به تولید آن و ایجاد نگرانی‌های شدید برای تولیدکنندگان اتیلن همچون کشور ما، به معرفی تکنولوژی‌های نوینی برای تولید پروپیلن پرداخت شده‌است که مشکلات روش‌های معمول را ندارند: