پرش به محتوا

تفاوت میان نسخه‌های «آنچه دل بخواهد»

جز
اصلاح فاصله مجازی + اصلاح نویسه با استفاده از AWB
جز (اصلاح فاصله مجازی + اصلاح نویسه با استفاده از AWB)
| جایزه‌ها=
}}
'''آنچه دل بخواهد''' {{به هندی|Dil Ne Jise Apna Kahaa}} فیلمی محصول سال ۲۰۰۴ و به کارگردانی [[آتول آگنیهوتری]] است. در این فیلم بازیگرانی همچون [[سلمان خان]]، [[پریتی زینتا]]، [[بومیکا چاولا]]، [[راتی آگنیهوتری]]، [[هلن (هنرپیشه)|هلن]]، [[رنوکا شاهانه]]، [[ریا سن]]، [[دلناز ایرانی]]، [[بابی دارلینگ]] ایفای نقش کرده‌اند.این فیلم براساس فیلم [[بازگشت به من]] محصول سال ۲۰۰۰ ساخته شده استشده‌است.
 
== داستان ==
ریشاب ماتهور([[سلمان خان]]) و پری ماتهور([[پریتی زینتا]]) زوجی هستند که به شدت عاشق یکدیگرند .ریشاب مدیر یک شرکت تبلیغاتی است و پری یک پزشک است.بر اثر یک سانحه رانندگی پری دچار مرگ مغزی می شودمی‌شود و قلبش براساس وصیت او به یکی از مریض هایمریض‌های خودش به نام دنی چاکرابورتی([[بومیکا چاولا]]) اهدا می شودمی‌شود.
 
ریشاب نمی‌داند این قلب به چه کسی اهدا شده ولی به شدت از این شخص ناشناس تنفر دارد و حتی نمی‌خواهد نامه او را بخواند.دنی هم نمی‌داند چه کسی قلبش را به او اهدا کرده اما روزی ریشاب را در خیابان می بیند و بدون هیچ دلیلی عاشق او می شودمی‌شود و او را تعقیب می کندمی‌کند این موضوع برای خود او هم عجیب است .چندی بعد ریشاب به طوربه‌طور اتفاقی دنی را در مهمانی عروسی دوست پری می بیند و در دفترچه یادداشت او جمله ایجمله‌ای می بیند که به درد کار تبلیغات می خورد.همکار ریشاب که تریپاتی نام دارد از این جمله خوشش می آیدمی‌آید و زمینه را برای استخدام دنی فراهم می کندمی‌کند.
 
دنی در شرکت برای ریشاب گل می برد اما او اعتنایی نمی‌کند، همچنین با او در موارد مختلف بد رفتاری می کندمی‌کند.تا این که تریپاتی به دنی می گوید ریشاب از ابتدا تا این حد بد اخلاق نبوده است از وقتی پری مرده است و قلبش را اهدا کرده استکرده‌است ریشاب رفتارش این گونه شده استشده‌است.دنی تازه دلیل احساساتش و شباهت آن هاآن‌ها به پری را می فهمد و به دکتری که قلبش را عمل کرده مراجعه می کندمی‌کند و می گوید باید پیش از این اتفاق به او نام اهدا کنندهاهداکننده را می گفته است. پس از آن او بیمارستان کودکانی که قرار است به یاد پری ساخته شود را هم طراحی می کندمی‌کند که بسیار شبیه به خواست اوست.
 
او چند روز بعد شبانه به خانه ریشاب می رودمی‌رود تا به او ابراز علاقه کند. ریشاب از خواب بیدار می شودمی‌شود و قبل از اینکه دنی چیزی بگوید از دنی می خواهدمی‌خواهد چیزی نگوید تا از او متنفر نشود و می گوید تنها زنی که او دوست داشته پری بوده استبوده‌است.دنی منقلب می شودمی‌شود و دچار حمله قلبی می شودمی‌شود وقتی او را به بیمارستان می رسانند ، دکتر به ریشاب می گوید قلب پری در سینه دنی می تپد و حالا قلب پیوند را پس زده است و ریشاب تازه متوجه تمام ماجرا می شودمی‌شود.همه در این قضیه ریشاب را مقصر می دانند، او که پشیمان است بر بالای سر دنی می رودمی‌رود و از او که بیهوش است عذر خواهی می کندمی‌کند و از روح پری می خواهدمی‌خواهد تا به باقی ماندن قلبش در بدن دنی کمک کند پس از این صحبت هاصحبت‌ها دنی به هوش می آیدمی‌آید و آن هاآن‌ها زندگی جدیدی را با هم آغاز می کنندمی‌کنند.
 
== منابع ==
۱۳۳٬۲۴۲

ویرایش