پرش به محتوا

تفاوت میان نسخه‌های «ساره»

جز
اصلاح فاصله مجازی + اصلاح نویسه با استفاده از AWB
جز (اصلاح فاصله مجازی + اصلاح نویسه با استفاده از AWB)
[[عشق]] سارا به ابراهیم و باورش به گفتهٔ خدا تا حدی بود که برای رساندن ابراهیم به آرزویش که داشتن فرزند پسر بود، خطاب به ابراهیم گفت: «اینک خداوند مرا از زائیدن بازداشت پس به کنیز من درآی شاید از او بنا شوم».<ref>پیدایش، فصل ۱۶ آیه ۲</ref> سرانجام وی کنیز <!-- عرب --> خود به نام [[هاجر]] را به ازدواج با ابراهیم درآورد.
 
سرانجام سارا چهارده سال بعد از ازدواج هاجر با همسرش، باردار شد و پسری به نام [[اسحاق]] را بدنیابه دنیا آورد.
 
== درگذشت ==
سارا با فکر اینکه تنها فرزندش، [[اسحاق]] توسط همسرش ابراهیم به قتل رسیده‌است، دیگر امیدی به زندگی نداشت و با اندوهی فراوان در سن ۱۲۷ سالگی<ref>Genesis 23:1,2 The ages of some other women can be deduced or approximated. Eve was created the same day as Adam, so when Seth was born when Adam had lived 130 years, Eve had lived as long also, short a number of hours.</ref> درگذشت. ابراهیم پس از بازگشت از کوه موریا متوجه مرگ سارا گردید. بنابر گفته تورات، «ابراهیم پس از بازگشت برای سارا بسیار سوگواری و گریه کرد». ابراهیم قطعه زمینی را در [[غار مخپلا]] در [[حبرون]] خریداری کرد و درآنجا یک مقبره خانوادگی را بنا کرد.
 
ابراهیم در آن مکان سارا را دفن کرد<ref>{{Bibleref2|Genesis|23|9|Genesis 23:1–20}}</ref> و خود نیز در آنجا دفن شد. پس از آنهاآن‌ها نیز [[اسحاق]] و [[یعقوب]] در آنجا به خاک سپرده شدند.
 
== شجره نامه ==
[[رده:خاک‌سپاری‌ها در الخلیل]]
[[رده:زنان در کتاب مقدس]]
[[رده:شخصیتهایشخصیت‌های کتاب مقدس در اسلام]]
[[رده:شخصیت‌های کتاب مقدس]]
[[رده:فرشته‌بینان]]
۱۳۳٬۲۴۲

ویرایش