پرش به محتوا

تفاوت میان نسخه‌های «جشنواره فیلم کن ۲۰۱۸»

جز
جز (←‏کنار گذاشتن نتفلیکس از جشنواره: اصلاح نویسه‌های عربی، اصلاح فاصلهٔ مجازی، اصلاح ارقام، اصلاح املا، ابرابزار (با کمک آن را اثبات کن))
:: «به نظر من اکنون دیگر دلیلی برای شرکت در جشنواره بدون حضور در بخش مسابقه وجود ندارد. این قانون تلویحاً برای نت‌فلیکس وضع شد و تیه‌ری فرمو به هنگام اعلام آن به روشنی نت‌فلیکس را خطاب قرار داد. جشنواره‌ها باید به کشف فیلم و یافتن پخش کننده یاری برسانند. با این قوانین جدید، ما اجازه نداشتیم فیلم‌هایمان را به مانند سال‌های گذشته، به صورت همزمان در سراسر دنیا عرضه کنیم؛ و اگر این کار را می‌کردیم باید سه سال بعد آن را در اختیار مشترکین فرانسوی خود قرار می‌دادیم.»
ساراندوس تصمیم [[تیری فرمو]] مدیر هنری جشنواره کن را مورد انتقاد قرار داده و آن قانون را «کاملاً برخلاف روحیه همه جشنواره‌های فیلم در دنیا» خوانده‌است.
 
فیلم‌هایی که نت‌فلیکس امسال برای جشنواره در نظر گرفته بود شامل «[[رم (فیلم)|رم]]» به کارگردانی «[[آلفونسو کوارون]]»، «[[تاریکی را نگه دار]]» اثر «[[جرمی سالنیر]]»، «نروژ» به کارگردانی «[[پل گرین‌گرس»]]، «[[آنسوی باد]]» فیلم مفقود شده «[[اورسون ولز]]» و مستند «[[وقتی مردم عاشقم می‌شوند]]» ساخته «[[مورگان نویل]]» می‌شد.
 
==== کنار گذاشتن «[[ژیل ژاکوب]]» ====