پرش به محتوا

تفاوت میان نسخه‌های «مرگ‌خوار»

۶٬۵۶۷ بایت اضافه‌شده ،  ۳ سال پیش
جز
ویرایش 5.22.52.107 (بحث) به آخرین تغییری که Yamaha5Bot انجام داده بود واگردانده شد
برچسب‌ها: ویرایش با تلفن همراه ویرایش با مرورگر تلفن همراه
جز (ویرایش 5.22.52.107 (بحث) به آخرین تغییری که Yamaha5Bot انجام داده بود واگردانده شد)
برچسب‌ها: ویرایش با تلفن همراه ویرایش با مرورگر تلفن همراه واگردانی
[[پرونده:مرگ‌خوار.jpg|بندانگشتی|چپ|230px|یک مرگ‌خوار.]]
هه
'''مرگ‌خواران''' گروهی از جادوگران در داستان های فانتزی [[هری پاتر]] هستند که توسط دومین جادوگر بزرگ قرن یعنی [[لرد ولدمورت]] رهبری می‌شوند. مرگ‌خواران عقیده دارند که جادوگران نژاد برتری نسبت به مشنگ‌ها هستند و برای همین تمام تلاش خود را برای در اختیار گرفتن قدرت و سروری بر مشنگ ها می‌کنند. مرگ‌خواران از طلسم های نابخشودنی استفاده میکنند و برای رسیدن به هدف خود از طلسم‌ها ممنوعه استفاده می‌کنند. سرشناس‌ترین چهرهٔ مرگ‌خواران [[بلاتریکس لسترنج]] است که دست راست ولدمورت محسوب می‌شود و در استفاده از جادوهای سیاه تبحر خاصی دارد.
 
این افراد در دوران مدرسه دنباله‌رو ولدمورت بودند و گلچینی از افراد جاه طلب به علاوه انسان‌های ضعیف که به دنبال حامی بودند. افرادی شرور که به دنبال سرپرست بودند و گروهی عاشق شهرت که بعد از تمام شدن مدرسه با گذاشتن داغ [[علامت شوم]] روی بازوی خود به مرگ‌خوارها پیوستند.{{مدرک}}
ف
علاوه بر آن وقتی که لرد ولدمورت نتوانست هری پاتر را نابود کند، عده‌ای از مرگ‌خوارها وفاداری‌شان را نسبت به لرد ولدمورت از دست دادند و عده‌ای دیگر خودشان را از وفاداران به وزارت سحر و جادو جا زدند، اما در کتاب چهارم هری پاتر، وقتی لرد ولدمورت باز می‌گردد، دوباره مرگ‌خوارها نزد ولدمورت باز می‌گردند. در آخر کتاب هفتم هری پاتر نیز، بیشتر مرگ‌خوارها کشته می‌شوند.از جملهٔ مرگ‌خواران می‌توان به [[لوسیوس مالفوی]]، [[بلاتریکس لسترنج]]، [[بارتی کراوچ|بارتی کراوچ پسر]] و [[ایگور کارکاروف]] اشاره کرد.
 
== ریگولس بلک ==
'''ریگولس آرکچروس بلک''' [[شخصیت]] [[تخیل]]ی سری [[داستان|داستان‌]]های [[هری پاتر]] نوشته [[جی کی رولینگ]] است.{{سخ}}
ریگولس بلک (۱۹۶۱-۱۹۷۹) پسر [[اریون بلک]]، همسر [[ولبورگ بلک]] بود.{{سخ}}
خانوادهٔ وی جزء اولین جادوگران سیاه بودند. آن‌ها به اصالت خود افتخار می‌کردند و اعتقاداتشان در مورد مشنگ‌زادگان مانند [[مرگ خواران|مرگ‌خواران]] بود.
چون '''ریگولس''' نیز چنین طرز فکری داشت و با برادر بزرگش یعنی [[سیریوس بلک|سیریوس]] متفاوت بود پسر موردعلاقهٔ مادرش شد.
 
=== نسبت خانوادگی ===
او از [[خانواده بلک (هری پاتر)|خاندان بلک]] و برادر کوچکتر [[سیریوس بلک]] و پسرعموی [[بلاتریکس لسترنج|بلاتریکس]] است.
 
=== شخصیت ===
او یک مرگ‌خوار بوده است که بعد از متوجه شدن اهداف [[ولدمورت]] از رأی خود برمی‌گردد.
 
=== روند شخصیت ===
در ابتدا هری‌ پاتر متوجه می‌شود که فردی یکی از [[جان‌پیچ|جان‌پیج‌ها]] را دزدیده و نابود کرده است که در نامه امضای فردی به نام «ر.ا.ب» ذکر شده در کتاب هفتم هری‌ پاتر متوجه می‌شوند این فرد ریگولوس بلک نام دارد و از طریق [[کریچر]] قصد نابود کردن قاب‌آویز اسلیترین را داشته است که کریچر موفق نشده و در عوض ریگولوس بلک مرد.
 
=== ر.ا.ب ===
 
[[ر.ا.ب]] نامی مجهول است که در زیر نامهٔ عجیبی در داستان ششم هری پاتر ([[هری پاتر و شاهزاده دورگه|هری پاتر و شاهزادهٔ دورگه]]) نوشته شده‌است و از زمان انتشار این داستان تا پیش از انتشار آخرین کتاب همهٔ خوانندگان به دنبال هویت واقعی ر.ا.ب بودند.{{سخ}}
بعد از اینکه هری پاتر متوجه می‌شود که لرد ولدمورت بزرگ‌ترین جادوگر سیاه هزاره اخیر [[جان‌پیچ]] ساخته که با آن عمری جاودان پیدا کند به همراه [[آلبوس دامبلدور]] به جستجوی آن‌ها پرداخت و یکی از آن‌ها را یافت اما به جای جان‌پیچ نامه‌ای یافت که با نام ر.ا.ب (R.A.B) امضاء شده بود و محتوای آن نشان می‌داد که ر.ا.ب آن جان‌پیچ را یافته یا از بین برده یا جای دیگری پنهان کرده است.{{سخ}}
بعد از آن همه به دنبال یافتن هویتی بودند که قرار بود در داستان هفتم هری پاتر مشخص شود. سرانجام در [[هری پاتر و یادگاران مرگ]] مشخص شد که ر.ا.ب کسی جز ریگولس نبوده‌است که با کمک گرفتن از جن خانگی خود، [[کریچر]]، موفق شده جان‌پیچ را که در میان دریاچه‌ای پر از [[دوزخی]] (اجساد متحرک) قرار داشته بیابد ولی خود به دست دوزخی‌ها اسیر می‌شود و نابود کردن این جان‌پیچ را به کریچر می‌سپارد. در واقع همه این‌طور می‌پنداشتند که ریگولس به دست ولدمورت کشته شده است.
 
; پیوند به بیرون
# [http://www.jadoogaran.org/modules/xfsection/article.php?articleid=1657 در مورد هویت ر.ا.ب ]
# [http://www.percyweasley.ir وب‌گاه پرسی ویزلی دات آی آر]
# [http://www.jadoogaran.org سایت جادوگران ایران]
# [http://www.hp-lexicon.org سایت رسمی فرهنگ نامه هری پاتر]
 
== بلاتریکس لسترنج ==