پرش به محتوا

تفاوت میان نسخه‌های «هیئت مدیره»

جز
'''هیئت مدیره''' یا '''گروه راهبران''' یک شورا متشکل از اعضای انتخاب‌شده یا انتصاب‌شده استانتصاب‌شده‌است که سیاست‌گذاری و تصمیم‌گیری کلان سازمان را بر عهده دارند. یکی از وظایف اصلی هیئت مدیره انتصاب [[مدیرعامل]] و نظارت بر عملکرد وی است.
 
== ساختار راهبری تک‌لایه‌ای یا دولایه‌ای ==
 
;تک‌لایه‌ای
ولی، در دیگر کشورها (از جمله، [[ایران]]) عمدتاً ساختار راهبری تک‌لایه‌ای - یک هیئت مدیره - رواج دارد. البته در این کشورها هم ممکن است بعضی سازمان‌ها با ساختار راهبری دولایه‌ای اداره شوند؛ مثلاً، ساختارهای راهبری متشکل از: هیئت امنا-هیئت مدیره، هیئت مدیره-هیئت عامل، ... .
 
== قانون تجارت ایران ==
 
'''دستورالعمل راهبری شرکتی بورس اوراق بهادار'''
در این دستور العمل که ویرایش ۴ آن در طول 3۳ سال گذشته منتشر شده است،شده‌است، وظایف و مسئولیتهای هیئت مدیره به تفکیک مورد بررسی قرار گرفته استگرفته‌است.
 
;موظف/غیرموظف
 
'''مستقل و غیرمستقل'''
در دستور العمل راهبری شرکتی شرایط استقلال عضو هیئت مدیره و عضویت وی در تیم هیئت مدیره شرکتهای بورسی بیان شده استشده‌است.
 
;اصطلاح‌شناسی
در این قانون، «هیئت مدیره» و «مدیران» مترادف یکدیگر به‌کار برده شده استشده‌است. در واقع، هر جا از اصطلاح «مدیران» یا «مدیر» استفاده شده استشده‌است منظور «هیئت مدیره» یا «عضو هیئت مدیره» است. بعضی از کارشناسان انتقادهای جدی به این اصطلاح‌شناسی وارد می‌دانند. از دیدگاه آنان، «هیئت مدیره» (board of directors)، «مدیران» (directors) و «مدیر» (director) معادل‌های مناسبی برای اصطلاحات انگلیسی متناظر آن‌ها نیستند. زیرا، در زبان فارسی از اصطلاح «مدیر» برای manager - که عضو هیئت مدیره نیست - هم استفاده می‌شود. به همین دلیل، در قوانین و مقررات ایران، در بعضی موارد مرز وظایف و اختیارات director و manager چندان مشخص نیست.
 
== جستارهای وابسته ==