پرش به محتوا

بلندگوی رایانه: تفاوت میان نسخه‌ها

جز
ربات ردهٔ همسنگ (۳۰) +املا+تمیز (۱۴.۹ core): + رده:اختراعات آمریکایی
جز (ربات ردهٔ همسنگ (۳۰) +املا+تمیز (۱۴.۹ core): + رده:اختراعات آمریکایی)
'''بلندگوی رایانه''' {{به انگلیسی|Computer speaker}} دستگاهی از دسته [[سخت‌افزار رایانه]] است که وظیفۀوظیفهٔ انتقال صوت به بیرون از [[رایانه]] را دارا می‌باشد؛ این دستگاه‌ها بیشتر دارای یک آمپلی‌فایر ([[تقویت کننده (موسیقی)|تقویت‌کننده الکترونیکی]]) داخلی با قدرت کم هستند.
[[پرونده:Logitech-usb-speakers.jpg|بندانگشتی|170px|نوعی بلندگوی رایانه که از طریق [[یواس‌بی]] به رایانه متصل می‌شود.]]
ارتباط صوتی استاندارد این دستگاه‌ها با رایانه از طریق کابل ۳٫۵ میلی متری (حدود یک هشتم اینچ) که [[رابط تی‌آراس]] نام دارد و اغلب به رنگ [[سبز مغزپسته‌ای]] است برقرار می‌شود.
{{اجزای اصلی رایانه}}
 
بلندگوهای کامپیوتر، یا بلندگو های چند رسانه ای، اسپیکر فروخته برای استفاده با کامپیوتر هستند، اگر چه معمولامعمولاً قادر به استفاده های دیگر صوتی، به عنوان مثال برای پخش MP3. ترین سخنرانان یک آمپلی فایر داخلی و در نتیجه نیاز به یک منبع قدرت، که ممکن است توسط یک منبع تغذیه برق از طریق یک آداپتور AC، باتری، یا یک پورت USB (قادر به تامین بیش از 2.5W DC، 500MA در 5V) شود اغلب. اتصال سیگنال ورودی است که اغلب یک پلاگین جک 3.5 میلی متر (معمولامعمولاً رنگی سبز در هر کامپیوتر 99 استاندارد). اتصالات RCA گاهی اوقات استفاده می شود، و یک پورت USB ممکن است هر دو سیگنال و قدرت (نیاز به مدارات اضافی، و تنها مناسب برای استفاده با یک کامپیوتر) عرضه است. بلندگوهای بلوتوث بی سیم باطریباتری نیاز به هیچ اتصال به شبکه در همه. اکثر کامپیوتر بلندگوهای کم قدرت و کیفیت ساخته شده در. وقتی سخنرانان خارجی متصل آنها ساخته شده است در بلندگو غیر فعال کنید. نوتبوک Altec Lansing ادعا می کند به بازار بلندگوی کامپیوتر در سال 1990. ایجاد کرده اند
{{رایانه-خرد}}
 
بلندگوهای کامپیوتر، یا بلندگو های چند رسانه ای، اسپیکر فروخته برای استفاده با کامپیوتر هستند، اگر چه معمولا قادر به استفاده های دیگر صوتی، به عنوان مثال برای پخش MP3. ترین سخنرانان یک آمپلی فایر داخلی و در نتیجه نیاز به یک منبع قدرت، که ممکن است توسط یک منبع تغذیه برق از طریق یک آداپتور AC، باتری، یا یک پورت USB (قادر به تامین بیش از 2.5W DC، 500MA در 5V) شود اغلب. اتصال سیگنال ورودی است که اغلب یک پلاگین جک 3.5 میلی متر (معمولا رنگی سبز در هر کامپیوتر 99 استاندارد). اتصالات RCA گاهی اوقات استفاده می شود، و یک پورت USB ممکن است هر دو سیگنال و قدرت (نیاز به مدارات اضافی، و تنها مناسب برای استفاده با یک کامپیوتر) عرضه است. بلندگوهای بلوتوث بی سیم باطری نیاز به هیچ اتصال به شبکه در همه. اکثر کامپیوتر بلندگوهای کم قدرت و کیفیت ساخته شده در. وقتی سخنرانان خارجی متصل آنها ساخته شده است در بلندگو غیر فعال کنید. نوتبوک Altec Lansing ادعا می کند به بازار بلندگوی کامپیوتر در سال 1990. ایجاد کرده اند
 
بلندگوی کامپیوتر به طور وسیعی در کیفیت و قیمت. بلندگوهای کامپیوتر گاهی اوقات با سیستم های کامپیوتری بسته بندی عطر، حباب پلاستیکی هستند، و کیفیت صدا در حد متوسط. برخی از سخنرانان کامپیوتر دارای ویژگی های برابری مانند باس و سه برابر گروه شاهد.
 
بلندگوهای کامپیوتر بیشتر پیچیده می تواند یک واحد ساب ووفر دارند، به منظور افزایش خروجی باس. محوطه ساب ووفر بزرگتر معمولامعمولاً شامل تقویت کننده برای ساب ووفر و بلندگوهای چپ و راست.
 
برخی صفحه نمایش کامپیوتر بلندگوهای نه عمومی ساخته شده در. لپ تاپ ساخته شده در بلندگوهای یکپارچه، معمولامعمولاً کوچک و کیفیت صدا محدود به حفظ فضای.
 
به جای استفاده از بلندگوی کامپیوتر برای صدای بهتر، یک کامپیوتر می تواند به هر سیستم صوتی خارجی، معمولامعمولاً راه اندازی با کیفیت بالا با قدرت بالا متصل می شود.
 
طراحی غیر معمول توسط HiWave فن آوری،فناوری، DyadUSB USB صفحه ماژول استریو تقویت کننده های صوتی مورد استفاده در SoundScience QSB 30W بلندگوهای قابل حمل USB [3] اجازه می دهد تا یک جفت بلندگوی استریو USB شده و با خودرو به عرضه 30W قدرت برای دوره های کوتاه با سیگنال است که قله های با قدرت بالا کوتاه و توان متوسط ​​بسیار پایین تر، به عنوان بسیاری موسیقی و گفتار است. این انرژی ذخیره از اتصال USB در طول دوره ساکت تر، ارائه قدرت بالا برای قله. (با یک ورودی سینوس موج ثابت، خروجی قدرت می توانید 2.5W که هر سخنران USB می تواند ارائه تجاوز نمی کندنمی‌کند). ماژول ادعا شده است که نیاز به قدرت کمتر بیشتر از زمان، افزایش استقامت باتری لپ تاپ، و ارائه تمیز، قله صدا برش فقط.
 
{{رایانه-خرد}}
 
[[رده:اختراعات آمریکایی]]
[[رده:بلندگوها]]
[[رده:سخت‌افزار رایانه]]
۵۷۷٬۴۵۰

ویرایش