پرش به محتوا

محمود احمدی‌نژاد: تفاوت میان نسخه‌ها

هیچ تغییری در اندازه به وجود نیامده‌ است. ،  ۱۲ سال پیش
جز
انتقال مبحث مربوط به انتخابات دهم به مکان مناسب از نظر ترتیب زمانی
جز (ویرایش Arminimani (بحث) واگردانده شد به آخرین تغییری که SilvonenBot انجام داده بود)
جز (انتقال مبحث مربوط به انتخابات دهم به مکان مناسب از نظر ترتیب زمانی)
=== دور اول و دور دوم ===
وی در دور اول با کسب ۱۹٪ آرا پس از [[اکبر هاشمی رفسنجانی]](۲۱٪) یعنی با کسب ۵ میلیون و ۷۱۱ هزار و ۶۹۶ رای یعنی ۵۰۰ هزار و ۲۴۱ رای کمتر از [[اکبر هاشمی رفسنجانی]] نفر دوم شد، و به دور دوم [[انتخابات]] راه یافت. در دور دوم، با کسب ۱۷ میلیون و با فاصله ۷ میلیونی از هاشمی رفسنجانی توانست رییس جمهور ایران شود.
 
== انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم ==
در این دوره احمدی‌نژاد با وارد کردن تهمت‌های اقتصادی به هاشمی رفسنجانی و خانواده‌ی وی و هم چنین تهمت های اقتصادی به علی‌اکبر ناطق‌نوری و خانواده وی در مناظره با میرحسین موسوی خبرساز شد.
 
== ریاست جمهوری ==
پیش از پیروزی [[باراک اوباما]] در انتخابات ریاست جمهوری آمریکا در سال ۲۰۰۸ ،محمود احمدی نژاد رئیس جمهور وقت ایران در مصاحبه باروزنامه اسپانیایی ال پائیس اعلام کرد<ref>[http://www.aftabnews.ir/vdcdns0yt50f5.html بعید است اجازه بدهند اوباما رییس جمهور شود]وبگاه آفتاب نیوز</ref>:{{نقل قول|بعید می‌دانم اجازه دهند اوباما بیاید و ریس جمهور شود. مناسبات قدرت در آمریکا مشخص است. آنها در قدرت بسیار خشن عمل می‌کنند و رأی مردم تضمین شده نیست}}
احمدی نژاد پس از پیروزی بارک اوباما در انتخابات سال ۲۰۰۸ آمریکا ، طی نامه‌ای این پیروزی را تبریک گفت <ref>[http://www.fardanews.com/fa/pages/?cid=65411 فردا نیوز]</ref> اوباما هم گفته‌است که به نامه احمدی نژاد پاسخ خواهد داد.<ref>[http://www.fardanews.com/fa/pages/?cid=65495 فردا نیوز]</ref>ارسال این نامه موافقان ومخالفان بسیاری داشت[http://www.fardanews.com/fa/pages/?cid=65597م ]<ref>[http://www.fardanews.com/fa/pages/?cid=65749فردا نیوز]</ref>[http://www.fardanews.com/fa/pages/?cid=65607]<ref>[http://www.fardanews.com/fa/pages/?cid=65578 فردا نیوز]</ref>.این در حالی است که احمدی نژاد با کسب اجازه از [[علی خامنه‌ای]] این پیام را ارسال کرد<ref>[http://www.fardanews.com/fa/pages/?cid=65866 فردانیوز]</ref>.
 
== انتخابات ریاست جمهوری دوره دهم ==
در این دوره احمدی‌نژاد با وارد کردن تهمت‌های اقتصادی به هاشمی رفسنجانی و خانواده‌ی وی و هم چنین تهمت های اقتصادی به علی‌اکبر ناطق‌نوری و خانواده وی در مناظره با میرحسین موسوی خبرساز شد.
 
== پانویس ==
۵۷

ویرایش