پرش به محتوا

تفاوت میان نسخه‌های «دانشگاه علوم اقتصادی»

جز
اصلاح نویسه عربی، + ویرایش با ماژول ابرابزار با استفاده از AWB
(با فرض حسن نیت ویرایش 92.242.211.82 (بحث) خنثی‌سازی شد: منبع؟. ([[وپ:توینکل|توینک...)
برچسب: واگردانی‌شده
جز (اصلاح نویسه عربی، + ویرایش با ماژول ابرابزار با استفاده از AWB)
{{دانشگاه
|نام = دانشگاه علوم اقتصادی
|تصویر لوگو=آرم دانشگاه علوم اقتصادياقتصادی.jpg
|زیرنویس لوگو =
|نام‌تصویر =
وی در گفت و گو با ایسنا، با اشاره به تأسیس دانشگاه علوم اقتصادی افزود: این دانشگاه در دولت قبل و بدون تأیید شورای عالی انقلاب فرهنگی از دانشکده به دانشگاه ارتقاء یافت. در ابتدا قرار بود دانشکده علوم اقتصادی زیرمجموعه یکی از دانشگاه‌های معتبر کشور قرار گیرد به همین دلیل ماهیت دانشگاه علوم اقتصادی همواره مورد سؤال شورای عالی انقلاب فرهنگی بود.
 
وی با تأکید بر اینکه ادغام این دانشگاه با یکی از دانشگاه‌های معتبر کشور از مدت‌ها قبل مورد بحث بود، ادامه داد: سرانجام ادغام این دانشگاه با دانشگاه خوارزمی مورد تأیید قرار گرفت و اما مباحثی مانند ادغام تمام یا بخشی از دانشکده‌ها، مدرکی که به دانشجویان اعطا می‌شود، ساختار و تشکیلات دانشگاه، مسائل مدیریت و اداری دانشگاه و...و… باید مورد توافق هر دو دانشگاه قرار گیرد و تصمیم گیریتصمیم‌گیری در این موارد بر عهده دانشگاه‌ها است نه وزارت علوم.
 
== تاریخچه ==
این دانشگاه به عنوان نخستین مرکز آموزشی [[وزارت مالیه]] که بعداً [[وزارت امور اقتصادی و دارایی]] نام گرفت، در سال ۱۳۱۵ بنیانگذاری شد. هدف اصلی آن مرکز در دوره طولانی تحولات ۵۰ ساله خود(۱۳۱۵–۱۳۶۵)، آموزش وتربیت نیروی انسانی ماهر در رده‌های مختلف دانشگاهی بوده است، تا آنجا که در بسیاری از آن سال‌ها، اعطای بورس‌های تحصیلی اعزام به خارج از کشور برای دوره کارشناسی [[امور مالی]] و کارشناسی ارشد [[مدیریت مالی]] توسط این دانشگاه صورت گرفته است. مجوز تأسیس این دانشگاه با عنوان «دانشکده امور اقتصادی» در شهریور ۱۳۶۶ توسط [[وزارت فرهنگ و آموزش عالی]] و شورای عالی انقلاب فرهنگی صادر شد. این دانشگاه در سال ۱۳۸۲، با مصوبه شورای عالی اداری از [[وزارت امور اقتصادی و دارایی]] جدا شد و تحت پوشش [[وزارت علوم، تحقیقات و فناوری]] قرار گرفت و به «دانشکده امور اقتصادی» تغییر نام داد. با تغییر مدیریت دانشکده در سال ۱۳۸۴ تغییرات وسیعی در دانشکده بوجود آمد و در سال ۱۳۸۶ به دانشکده[[دانشکده علوم اقتصادی]] تغییر نام داد. در سال ۱۳۸۹ این دانشکده به [[دانشگاه تهران]] و سپس بااعتراض هیئت امناء (هیئت امناء دانشگاه علامه طباطبایی و موافقت وزیر وقت علوم با [[دانشگاه علامه طباطبایی]] ادغام شد.
سپس این دانشکده از دانشگاه علامه طباطبایی منفک شد و با رأی شورای گسترش آموزش عالی به عنوان دانشگاه علوم اقتصادی با سه دانشکده اقتصاد، مدیرت و علوم مالی به کار خود ادامه داد. سرانجام در سال ۱۳۹۳ دانشگاه علوم اقتصادی در [[دانشگاه خوارزمی]] ادغام شد.
{{سخ}} روسای این دانشکده بترتیب زمانی عبارتند از: دکترعلی اکبر عرب مازار (۱۳۷۳-۱۳۸۱۱۳۷۳–۱۳۸۱)، دکتر محمد علی آقایی (۱۳۷۵)، دکتر محمد حسین مهدوی (۱۳۸۱-۱۳۸۳۱۳۸۱–۱۳۸۳)، خانم دکتر ویدا مجتهدزاده (۱۳۸۳-۱۳۸۴۱۳۸۳–۱۳۸۴)، دکتر مهدی صادقی شاهدانی (۱۳۸۴-۱۳۹۲۱۳۸۴–۱۳۹۲) و دکتر محمدرضا منجذب (۱۳۹۲-۱۳۹۴۱۳۹۲–۱۳۹۴).
 
== اهم اقدامات انجام شده در دانشگاه علوم اقتصادی طی دهه اخیر ==
۱۲- امضای تفاهم نامه و اجرای طرحهای پژوهشی یا آموزشی با بیش از سی مرکز یا وزارتخانه
 
۱۳- راه‌اندازی دفتر ارتباط با صنعت (صتعت مرتبط با دانشگاه: بیمه، بانک، بورس، مالیات، گمرک، صنعت حمل و نقل، ...) برای اولین بار و لینک دانشجویان برتر دانشگاه به صنعت در دوره‌های کارآموزی، فرایند استخدام و ... که انگیزه‌ها را افزایش داده و لینک هیئت علمی به صنعت.
 
۱۴-اجرای دوره‌های آموزشی مالیات بر ارزش افزوده در سطح ملی (بالغ بر ۳۵۰۰۰۰ نفر آموزش) با تنظیم قرارداد با سازمان مالیاتی
* سالن مطالعه و کتابخانه
* ۵ سایت کامپیوتری
* اینترنت بی سیمبی‌سیم
* سالن اجتماعات
 
ساختمان آموزشی سمیه (خیابان سمیه، بین خیابان قرنی و نجات الهی)
 
این مجموعه دارای ۱۸ کلاس آموزشی ویژه دانشجویان کارشناسی و ارشد گروههایگروه‌های مدیریت است. این مجموعه آموزشی پس از بازسازی و نوسازی کامل، مجهز به آخرین امکانات و تجهزات آموزشی شده است.
این مجموعه مجهز به امکانات زیر است:
* عایق بندی کامل صوتی و حرارتی تمام کلاس‌ها
 
=== مرکز کارآفرینی و نوآوری دانشگاه ===
مرکزکارآفرینی و نوآوری، واحدی است که عهده دارعهده‌دار آموزش، مشاوره و توسعه در زمینه معرفی و ایجاد فرصت‌های کارآفرینی و نوآوری می‌باشد. در این مرکز مجموعه دوره‌های آموزش عالی (پیشرفته) [[مدیریت سرمایه‌گذاری]] در حال برگزاری می‌باشد:
 
1. MFT دوره آموزش عالی مدیریت معاملات در بازار بین‌المللی ارز
== منابع ==
{{پانویس}}
* {{یادکرد وب| نشانی =http://farsi.ses.ac.ir/page.php?slct_pg_id=27&sid=1&slc_lang=fa | عنوان =دربارهدربارهٔ دانشکده | تاریخ بازدید = ۲۶ شهریور ۱۳۸۸| ناشر =وبگاه رسمی دانشگاه علوم اقتصادی}}
* {{یادکرد
|نویسنده=انبارلویی، محمدصادق