پرش به محتوا

تفاوت میان نسخه‌های «زندگی دوم»

بدون خلاصه ویرایش
جز (افزودن جعبه> (درخواست کاربر:Editor-1) +مرتب+)
|license=[[نرم‌افزار متن‌باز]]
}}
'''زندگی دیگردوم''' یا '''زندگی دوم'''{{به (انگلیسی:| Second Life) نام}} یک جهان[[دنیای اینترنتی خیالیمجازی]] است که در این جهانآن کاربران کامپیوتر می‌توانند یک «خودشخصیت دوم»مجازی بسازند و زندگی دیگریمجازی را تجربه کنند. شرکت [[لیندن لب]] ساکن در [[سانفرانسیسکو]] در سال ۲۰۰۳ این بازی را ساخت. برای اجرای این بازی کاربران باید عضو سایت زندگی دوم شده و یک تصویر الکترونیکی یا کارتونی معروف به «آواتار» از خود بسازند. بعضی از افراد [[آواتار]] را شبیه به خود واقعیشان می‌سازند و بعضی کاملاً متفاوت از خود واقعیشان، مثلاً با جنسیت متفاوت و حتی موجودی خیالی و افسانه‌ای.
 
هنگامی که آواتار خود را ساختید به جمع ساکنان این سرزمین خیالیمجازی می‌پیوندید و می‌توانید در تعاملات آنها شرکت نمایید. از بعضی جهات این جهان شبیه به جهان واقعی است با خیابانها، فروشگاههایی که آواتار شما می‌تواند در آنجا پرسه بزند. آواتار شما می‌تواند با آواتارهای دیگر دوست شده، به دانشگاه رفته، کار وکاسبی راه انداخته و حتی ازدواج کند؛ اما می‌توانید کارهایی کنید که در جهان واقعی ممکن نیست مثلاً می‌توانید به جای [[قدم زدن]] به پارک کنار خانه‌تان اگر خواستید می‌توانید به آنجا پرواز کنید.
 
عصو شدن در این سایت مجانیرایگان است اما برای خرید زمین باید پول بپردازید. این جهان مجازی دارای [[واحد پولی]] خودش یعنی «لیندن دلار» است که این پول مجازی دارای ارزش واقعی است. هر [[دلار آمریکا]] برابر ۲۵۰ لیندن دلار است. شما می‌توانید با کار کردن در این سرزمین تخیلی پول در آورده و به خریدهای مجازی مانند خرید لباس، املاک، تفریح و. . . بپردازید. بسیاری از دانشگاهها و فروشگاهها در این وب‌گاه حضور دارند. این سایت حدود ۱۳ میلیون عضو از بیش از ۱۰۰کشور گوناگون دارد.
 
== پیوند به بیرون ==