پرش به محتوا

هندزفری: تفاوت میان نسخه‌ها

۳۹۹ بایت حذف‌شده ،  ۵ سال پیش
خنثی‌سازی ویرایش 18878323 توسط Hamedizadi (بحث) تبلیغات
جز (Pirhayati صفحهٔ هندس فری را به هندزفری منتقل کرد)
(خنثی‌سازی ویرایش 18878323 توسط Hamedizadi (بحث) تبلیغات)
'''هندس فری''' یا '''آزاد دست''' يا '''هندزفری'''{{انگلیسی|HandsFree}} (ا. مرکب فا.). وسیلهٔ کارگیری [[گوشی همراه]] بدون در گیر شدن دست‌ها بهنگام رانندگی و تأمین فاصله ایمن میان سر و [[امواج الکترومغناطیسی]] گوشی که گمان می‌برند می‌تواند برای سلامت مغز زیانبار باشد. هندز فری. در بسیاری از کشورها استفاده از این وسیله بهنگام رانندگی الزامی شده‌است، هرچند پژوهش‌ها نشان داده نفس صحبت با موبایل بهنگام رانندگی می‌تواند ضریب خطر را بالا ببرد. از سال ۲۰۰۳ در انگلستان استفاده از گوشی بهنگام رانندگی قانون شکنی‌است و بسیاری از کشورها نیز بر همین رفته‌اند.
نوع اتصال هندزفري با منبع صوتي اتصال بلوتوث ميباشد.در اكثر مواقع ايرفون با هندزفري اشتباه گرفته مي شود.هندزفري نمونه اي از ايرفون(ايرباد) مي باشد كه به صورت بلوتوث به گجت مورد نظر وصل مي گردد و قابليت مكالمه را امكانپذير مي نمايد.<ref name="TM">[http://iranheadphone.com/headphone-article مقالات هدفون]، ايران هدفون.</ref>
در بسیاری از کشورها استفاده از این وسیله بهنگام رانندگی الزامی شده‌است. از سال ۲۰۰۳ در انگلستان استفاده از گوشی بهنگام رانندگی قانون شکنی‌است و بسیاری از کشورها نیز بر همین رفته‌اند.
 
== منابع ==
کاربر ناشناس