پرش به محتوا

ویکی‌پدیا:درخواست‌های مدیر شدن/Derakhshan (بار دوم): تفاوت میان نسخه‌ها

بدون خلاصۀ ویرایش
بدون خلاصۀ ویرایش
با توجه به این که مشارکت در ویکی‌پدیا اختیاری‌ست و هیچ کاربری را نمی‌توان ملزم به انجام کاری کرد ولی از شما تقاضا دارم لطف نموده و بر من منت نهاده، خودتان و یا یکی از این '''هر کاربران''' که فرمودید باقی این پروژه را صرفا جهت کمک بهتر به تازه‌واردان و در راستای اهداف [[ویکی‌پدیا:پروژه چای‌خانه]] تکمیل نمائید. بنده زمان زیادی صرف ایجاد بخش‌های بنیادین آن کردم و بیش از ۵۰ درصد آن را انجام داده‌ام. لطفا سایر بخش‌ها را که نیاز به تکمیل دارد را در یکی روز وقت گذاشته و به اتمام برسانید. امیدوارم این تقاضای من را رد ننمائید. سپاسگذارم <b>[[کاربر:Derakhshan|<span style="color:DarkBlue; font-size:120%; font-family:Arial; text-shadow:Yellow 0.2em 0.2em 0.1em;">درخشـان</span>]]</b><font color="#FF0000">/</font>[[بحث_کاربر:Derakhshan|<sup><font color="#000080">◄</font></sup>]] ‏۱۷ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۲۰:۵۲ (UTC)
: من برای کمک به تازه‌واردان، برنامه‌ها و اولویت‌های دیگری دارم و با بعضی از کاربران در حال انجام آنها هستیم که جای بحثش اینجا نیست. کاربران فنی دیگر مانند امیر، ابراهیم و رضا هم احتمالا چنین نظری خواهند داشت و ویرایش چند الگوی ساده کار فنی محسوب نشده و زمان زیادی نخواهد برد. منظورم در جمله آخر مشخص بوده که "مدیر فنی لازم داریم اما شما کاربر فنی محسوب نمی‌شوید" و بحث سر انجام پروژه در یک روز یا دو روز نیست. <small style="border:1px solid #444;padding:1px;background:#183693"> [[کاربر:Arash.pt|<strong style="color:#FFF">ARASH PT</strong>]] [[بحث_کاربر:Arash.pt|<span style="color:white;">&nbsp;بحث&nbsp;</span>]] </small> ‏۱۷ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۲۲:۰۴ (UTC)
 
بحث بر سر این که من کاربر فنی هستم یا نیستم نیست و لازمه مدیریت نیز فنی بودن یا نبودن نیست و در بالا هم عرض کردم ما الان مدیر داریم که حتی قادر نبود یک اشتباه املایی در یک الگوی ساده را تصحیح کند! کاربران خود می توانند از تاریخچه مشارکت های هرکس تسلط وی را بر امور دیگر برآورد کنند. جناب [[کاربر:Saeidpourbabak|Saeidpourbabak]] از من پرسش داشتند که چه اقداماتی بود که با دسترسی‌های فعلی‌ مقدورم نبود و من هم عرض کردم و این که من از شما تقاضایی نمودم و رد کردید به مثابه این می‌ماند که کاربری از من در ویرایش مقاله‌ای کمک بخواهد و من در پاسخ خواهش او بگویم: نخیر من مقالات خود را دارم و کارهای بهتر و مهمتری دارم که باید به آنها برسم! <b>[[کاربر:Derakhshan|<span style="color:DarkBlue; font-size:120%; font-family:Arial; text-shadow:Yellow 0.2em 0.2em 0.1em;">درخشـان</span>]]</b><font color="#FF0000">/</font>[[بحث_کاربر:Derakhshan|<sup><font color="#000080">◄</font></sup>]] ‏۱۸ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۷:۲۴ (UTC)
 
== پرسش امید ==
:درود. بله دوست گرامی قصد دارم تا در صورت عدم کسب اعتماد جامعه، پس از پایان نظرخواهی در ۲۵ دسامبر از ویکی‌پدیا کناره‌گیری کنم. چون نمی‌خواهم برای بار سوم مجبور شوم تا تکرار مکررات کنم و وقت ارزشمند کاربران را که می‌تواند صرف محتوا سازی و دیگر ویرایشات مفید شود بار دیگر بگیرم. عقیده دارم تاوان یک اشتباه کاملا غیر عمد و بدور از هر گونه سوءنیت را نباید تا ابد داد، با وجود این که سعی بر جبران مافات نیز نمودم، اگر اجتماع نمی‌تواند همچنان ۱۳۰۰۰ هزار ویرایش مفید را به دلیل یک یا مثلا چند ویرایش نادرست ببیند مشکل را باید در جای دیگری جست نه در من.
 
:بنده در چند نظرخواهی مدیریت در ویکی انگلیسی مشارکت داشته‌ام، در آنجا زمان دمش یک هفته است و در این مدت بین ۱۵۰ تا ۲۰۰ نفر و اکثرا در همان دو سه روز اول بر اساس دیدگاه و شناختی که خود از نامزد دارند نظر خود را تبت می‌کنند و می‌توان نتیجه را همان روز اول پیش بینی نمود، ولی متاسفانه در اینجا برعکس است و بیشتر کاربران منتظر مشارکت یکدیگرند و بدست دیگری نگاه می‌کنند تا ببینند چه رایی در آستین دارد تا بر اساس آن عمل کنند و این به نظر من برای ویکی‌فا فاجعه است و یکی از معضلات بزرگ اجتماع ویکی پدیای فارسی است که بیشتر کاربران استقلال نظر ندارند و مشارکت‌ها بر پایه چشم و هم‌چشمی است، مثلا در بار اول کاربرانی در همان ساعات اول نظرخواهی به من رای موافق داده بودند، حالا چه شده که بعد از یک هفته هنوز مشارکت نکرده‌اند؟ همه آنها هم در طی این یک هفته بارها برخط شده‌اند. من همان کاربر هستم و نسبت به ۳ ماه قبل اگر بهتر نبوده باشم بدتر نشده‌ام! اگر هم بدتر شده‌ام بیائید و بگوئید یا جوابی دارم و توضیح می‌دهم و یا شرمنده می‌شوم و سکوت می‌کنم. نمی‌گویم بیائید و این بار موافق بدهید، می‌گویم بر اساس شناختی که از نامزد دارید استقلال رای داشته باشید، در صورت لزوم مشارکت‌های نامزد را بررسی کنید و منتظر دیگران نمانید که چه می‌کنند، مدیریت فدای سرتان شد شد نشد نشد. ملاحظه چه چیزی را می‌کنید؟ من در پای صندوق رای مناصب مهم کشوری هم اینچنین وسواس به خرج نمی‌دهم و بر اساس شناخت خودم رای می‌دهم، حال اینکه اندکی دسترسی بیشتر در یک سامانه است که خود نیز ادعایی بر درست بودن خویش ندارد و به عقیده برخی [[ویکی‌پدیا:چرا ویکی‌پدیا دیگر دوزار نمی‌ارزد|دوزار هم نمی ارزد]]. <b>[[کاربر:Derakhshan|<span style="color:DarkBlue; font-size:120%; font-family:Arial; text-shadow:Yellow 0.2em 0.2em 0.1em;">درخشـان</span>]]</b><font color="#FF0000">/</font>[[بحث_کاربر:Derakhshan|<sup><font color="#000080">◄</font></sup>]] ‏۱۷ دسامبر ۲۰۱۶، ساعت ۲۲:۱۱ (UTC)