پرش به محتوا

تفاوت میان نسخه‌های «بحث کاربر:Samak»

ابرابزار
(ابرابزار)
 
{|
|[[File:Blaulicht.gif|25px|none]]
:مورد سوم) نواحی نزدیک بوشهر که رنگ کردین در نگاه اول باید عرب باشند ولی رنگشان با اعراب سمت خوزستان فرق دارد. دلیل چیست؟
:مورد چهارم) شاید اولین کسی باشید که حضور آذریون را در تهران و حوالیش نشان دادید. فعلاً اینا به ذهنم رسید. -دوستدارتان- <font size="+1" face="phalls Khodkar, B Fantezy, B Ferdosi" color="#9966FF">'''[[کاربر:Samak|Samək]]'''<sup>[[بحث کاربر:Samak|بحث‍]]</sup></font> ‏۱۵ سپتامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۷:۴۶ (UTC)
:درود بر دوست قدیمی.. یک به یک پاسخ میدهممی‌دهم تا یک تراشی به این نقشه بزنیم باهم.
:مورد صفر:من سعی کردم در هر شهری هر کسی اکثریت مطلق است رنگ کنم. در تالش واقعاواقعاً سخت است بدست آوردن ترکیب قومی. این روستا ترک است روستای بعدی تالش و تازه مرز مشخصی هم این دو روستا ندارند!
:مورد یکم:خراسان شمالی هم ترکیب قومیش کاملاکاملاً در هم تنیده است مثلامثلاً نمیتوانیدنمی‌توانید بگوییم خوب اینجا ترک است اونجا هم کرد! مثل آذربایجان غربی نیست که مهاباد کرده باشد و روبرویش میان دوآب ترک! مثلا اسفراین کرد است اطرافش روستاها ترک و کرد و تات است! در خود شهر هم همه این اقوام هستند.هستند؛ ولی کردها خیلی جمعیت زیادی در اون نواحی دارند. بیشتر شهرها کرد هستند.
:مورد دوم:قشقاییها جزو اقوامی هستند که نمیشودنمی‌شود مرز و جای مشخصی برایشان در نظر گرفت. عشایرشان که دائدما در حال تغییر جا هستند. بسیاریشان هم که شهرذ نشین شده اندشده‌اند در شهرهای مختلف لر و فارس نشین مثل کازرون و فیروز آباد و مرودشت و نیریز ساکن شده اندشده‌اند. درصدشان هم از جمعیت این شهرها مشخص نیست ولی اکثریت نیستند. حتی اقلیت چشمگیر هم نیستند (مثلا 30۳۰ درصد) اصفهان رو هنوز بررسی نرکدم. در چهارمحال بختیاری چندین شهر مثل بلداجی و بن و سامان ترک هستند البته باز در این شهرها نیز اقلیتهای چشمگیر لربختیاری وجود دارد. برای همین ترسیم نقشه اشان به آن سادگی که در برخی نقشه هانقشه‌ها برای خودشان یک رنگی در یکجا میکنندمی‌کنند و مینویسندمی‌نویسند قشقایی نیست.
:مورد سوم بخشی از غرب استان هرمزگان در کنار دریا روستاهای عرب هستند که آبی رنگ کردم مثل عربهای خوزستان ولی بالاترشان بخشی که سبز است که زبان لارستانی است.شخصا شخصاً اصلا از گستردگی این زبان و تفاوت عجیب غریبش با فارسی اطلاع دقیقی نداشتم.
:مورد چهارم... خود تهران و حوالیش هم قومیتها در هم تنیده شده هستند. در واقع همه مهاجرند ولی در جنوب و غرب تهران روستاهای ترک زیاد است. خودم شخصاشخصاً اطلاعی نداشتم تا پیش از این بررسی. سمت جنوب تهران و شمال قم روستاها ترک هستند. اطراف ساوه همه روستاها بجز چند مورد انگشت شمار روستاها ترک هستند. جنوب اشتهارد کرج که خودش تات است روستاها ترک هستند.هستند؛ ولی قزوین جالب است. فکر میکردممی‌کردم جمعیت ترکها خیلی زیادتر باشد ولی اکثرااکثراً تات هستند.مخصوصا مخصوصاً در کوههایکوه‌های شمال استان جمعیت تاتها کاملاکاملاً یکدست و فراوان است. در واقع در هیچ کجایش نیست که تات حضور چشمگیر نداشته باشد. باز نقشه رو کاملتر میکنممی‌کنم. راستی سفید سنگان و عباس آبادعباس‌آباد در تالش زبانشان چیست؟ [[کاربر:Iroony|ایروونی]] ([[بحث کاربر:Iroony|بحث]]) ‏۱۵ سپتامبر ۲۰۱۶، ساعت ۰۹:۵۶ (UTC)
:دقیق دقیق نمیدونم؛ ولی سمت حویق و چوبر اکثراً ترک هستند سمت لیسار مختلط هم قومی و مذهبی. -- <font size="+1" face="phalls Khodkar, B Fantezy, B Ferdosi" color="#9966FF">'''[[کاربر:Samak|Samək]]'''<sup>[[بحث کاربر:Samak|بحث‍]]</sup></font> ‏۱۵ سپتامبر ۲۰۱۶، ساعت ۱۶:۵۴ (UTC)