پرش به محتوا

تفاوت میان نسخه‌های «ورزشگاه ماراکانا»

هیچ تغییری در اندازه به وجود نیامده‌ است. ،  ۵ سال پیش
جز (تبدیل استادیوم به ورزشگاه با استفاده از AWB)
ورزشگاه ماراکانا در ۱۶ ژوئن ۱۹۵۰ میلادی در بازی دوستانهٔ تیم‌های Rio de Janeiro و São Paulo به طور رسمی افتتاح شد. ۸ روز بعد ورزشگاه میزبان بازیهای جام جهانی ۱۹۵۰ برزیل بین تیم‌های برزیل و مکزیک بود که با نتیجه ۴ بر صفر به سود برزیل تمام شد. این ورزشگاه همچنین میزبان ۴ بازی دیگر در این دوره جام جهانی بود که یک بازی در دور اول مسابقات و سه بازی دیگر در دور دوم رقابتها بود. علاوه بر این، ورزشگاه ماراکانا میزبان دیدار پایانی جام جهانی ۱۹۵۰ بین تیم‌های برزیل و اروگوئه بود که با نتیجه ۲ بر یک اروگوئه به پیروزی رسید و قهرمان جام جهانی ۱۹۵۰ لقب گرفت. پس از آن به طور عمده مورد استفاده باشگاه‌های بزرگ برای برگزاری مسابقات فوتبال قرار گرفته‌است. همچنین میزبان تعدادی از کنسرت‌ها و سایر رویدادهای ورزشی نیز بوده‌است.
 
ورزشگاه ماکاراناماراکانا در سال ۱۹۶۶ به دنبال مرگ روزنامه نگار معروف برزیلی Mario-Fiho به این نام، نام گذاری شد ولی اکثر مردم این ورزشگاه را با همان نام ماراکانا (Maracanã) می‌شناسند.
ماراکانا تا سال ۱۹۹۰ میلادی تغییر چندانی نداشت تا اینکه در ۱۹ جولای ۱۹۹۲ با مرگ سه تماشاچی و زخمی شدن ۵۰ تماشاچی جایگاه بالایی بسته شد و جایگاه های ایستاده ورزشگاه حذف شدند که بر اثر این حادثه ورزشگاه دستخوش تعییراتیتغییراتی شد.
 
در سال ۲۰۰۷ میلادی که برزیل میزبان جام جهانی ۲۰۱۴ شد، واضح بود که ورزشگاه ماراکانا به عنوان میزبان فینال جام جهانی به تغییرات اساسی و توسعه مجدد نیاز دارد.