پرش به محتوا

تفاوت میان نسخه‌های «منیر وکیلی»

پروندهٔ MonirVakili.jpg که در ویکی‌انبار به دست Alan حذف شده بود، به این علت برداشته شد: Per c:Commons:Deletion requests/File:MonirVakili.jpg
جز (ویرایش درپیت (بحث) به آخرین تغییری که Kasir انجام داده بود واگردانده شد)
(پروندهٔ MonirVakili.jpg که در ویکی‌انبار به دست Alan حذف شده بود، به این علت برداشته شد: Per c:Commons:Deletion requests/File:MonirVakili.jpg)
در مدتی که منیر وکیلی در بستون بود دربسیاری از صحنه‌های اپرا که در نیوانگلند کنسرواتوری به نمایش گذاشته می‌شد به روی صحنه‌می‌آمد و بسیار مورد تحسین قرار می‌گرفت. بخصوص در دو اپرای «[[نی سحرآمیز]]» [[موتسارت]] واپرای تک صحنه‌ای [[هانری پورسل]] <ref>[//en.wikipedia.org/wiki/Henry_Purcell Henry Purcell]</ref> بنام دیدو و آئناس <ref>Dido and Aeneas</ref>. نقش اول رابازی کرد.
 
 
[[پرونده:MonirVakili.jpg|بندانگشتی|چپ|160px|جلد مجله تهران مصور سال [[۱۳۴۴]]]]
 
وی در سال [[۱۳۴۰]] به ایران بازگشت. منیر مصمم بود که آرزوی دیرین‌خود را عملی سازد و این رؤیا را که روزی در ایران یک اپرای واقعی داشته باشیم و یک اپرای کامل را بتوانیم روی صحنه بیاوریم تحقق بخشید. او اولین صحنه‌های اپرائی در سالهای [[۱۳۴۱]] به بعد ابتدا درتلویزیون صحنه‌هائی از مادام باتر فلای [[پوچینی]] و تراویا تای [[جوزپه وردی]]، سپس در سالن وزارت فرهنگ و هنر اپرای ارفه و اوریدیس [[کریستف ویلیبالد گلوک]]<ref>Gluck</ref> و بعداً در سالن سعدی اپرای تک صحنه‌ای جمیله اثر [[ژرژ بیزه]] را بروی صحنه آورد . البته در تلویزیون فقط صحنه‌هایی از اپرا نمایش داده می‌شد ولی این نمایشها مورد توجه بسیار بینندگان قرارمی‌گرفت.
۶۵٬۲۴۴

ویرایش