تفاوت میان نسخه‌های «سید یونس عرفانی»

پرش به ناوبری پرش به جستجو
جز
(خنثی‌سازی ویرایش 12832802 توسط 92.50.27.10 (بحث))
[[پرونده:614 196.jpg|بندانگشتی]]
{{بدون منبع}}
'''سید یونس عرفانی'''، از روحانیون شیعه ایران (زاده [[۱۳۱۳]]) در روستای شیرآباد شهرستان [[تالش]] از استان [[گیلان]] است. وی در سمت‌های عضو مرکزی جامعه روحانیت مبارز تهران، رئیس کمیته منطقه ۸ انقلاب اسلامی، نماینده اولین دوره مجلس شورای اسلامی [[شهرستان تالش]] فعالیت داشته‌است.
== تحصیلات ==
تحصیلات ابتدایی را در روستای شیر آباد در مکتب خانه انجام داد. برای ادامه تحصیلات به [[شهر]] [[اردبیل]] رفت و در رشته [[ادبیات|ادبیات به]] تحصیل پرداخت. برای تحصیلات تکمیلی به [[شهر]] [[قم]] مهاجرت نمود. از اساتید وی می توانمی‌توان به [[آیت الله بروجردی]]، [[روح اللهروح‌الله موسوی خمینی]]، نام برد.
 
== فعالیت‌های قبل از انقلاب ==
سید یونس عرفانی با تحصیل در [[حوزه علمیه قم]] با بسیاری از بزرگان آشنا شد. دوستی و ارتباط با علما و روحانیون ایرانی و خارجی که در شهر [[قم]] تحصیل و یا تردد می کردندمی‌کردند باعث شناخته شدن آیت الله عرفانی در بیشتر کشورهای اسلامی شد. سخنرانی در [[دانشگاه الازهر مصر]] و مباحثه با علما و روحانیون [[شیعه]] و [[اهل تسنن]] از او چهره ایچهره‌ای تقریبی به یادگار گذاشته است. همراهی و همکاری با [[امام موسی صدر]] رهبر شیعیان [[لبنان]] و رهبر جنبش املآمل اسلامی، شرکت در موتمرهای اسلامی کشورهای [[سوریه]]، [[پاکستان]]، [[عراق]]، [[مصر]] و دیگر فعالیت‌های اجتماعی و فرهنگی ایشان در کارنامه ایشان قبل از انقلاب اسلامی ثبت است.
عضویت در جامعه روحانیت مبارز و امضا بیانیه هایبیانیه‌های ضد رژیم شاهنشاهی قبل از انقلاباز دیگر فعالیت هایفعالیت‌های قبل از انقلاب اسلامی ایشان است.
 
== فعالیت‌های بعد از انقلاب ==
عضو جامعه روحانیت مبارز
رئیس کمیته منطقه 8۸ انقلاب اسلامی
نماینده مردم شریف شهرستان تالش (تالش، رضوانشهر و ماسال)
 
== وفات ==
سانحه رانندگی هنگام عزیمت به شهرستان تالش
{{ترتیب‌پیش‌فرض:عرفانی، سید یونس}}
 

منوی ناوبری