پرش به محتوا

راهنما:صفحه بحث: تفاوت میان نسخه‌ها

جز (ویرایش دالبا (بحث) به آخرین تغییری که علیرضا انجام داده بود واگردانده شد)
== استفاده از صفحه‌های بحث ==
اولین و مهم‌ترین قاعده این است: '''هر چه در صفحه‌های بحث می‌نویسید، با استفاده از چهار نشانه مدک (<code><nowiki>~~~~</nowiki></code>) امضا کنید. ''' برای این منظور، کافی است در پایان آخرین جمله‌ای که می‌نویسید، چهار نشانه مدک مانند بالا بیافزایید. هنگامی که صفحه را ذخیره کنید، این نشانه‌ها به طور خودکار تبدیل به امضای شما می‌شود. اگر پیش تر در ویکی‌پدیا حساب کاربری ساخته و به سیستم وارد شده باشید، می‌توانید امضای تان را تغییر دهید تا به شکل دلخواه شما در بیاید. اما اگر به سیستم وارد نشده باشید، امضای شما شامل [[IP|آدرس IP]] شما و زمان امضا کردن خواهد بود.
[[تصویر:Plus-sign-for-new-sections.png|left|frame|علامتگزینهٔ «+افزودن بخش» در بالای صفحه‌های بحث به شما اجازه افزودن یک عنوان جدید به بحث را می‌دهد.]]
برای این که یک عنوان جدید در صفحه‌های بحث ایجاد کنید، لازم نیست که کل صفحهٔ بحث را برای ویرایش باز کنید. کافی‌است روی علامت «+افزودن بخش» که در بالای همهٔ صفحه‌ها دیده می‌شود کلیک کنید. در صفحهٔ جدیدی که برای شما باز می‌شود، می‌توانید عنوان و متن پیام‌تان را به طور جداگانه وارد کنید. هم‌چنین دیگر لازم نیست که [[ویکی‌پدیاراهنما:خلاصه ویرایشخلاصه‌ویرایش|خلاصهٔ ویرایش‌تان]] را بنویسید؛ سیستم به طور خودکار عنوان متنی را که می‌نویسید برای خلاصه ویرایش به کار می‌گیرد.
 
== صفحه‌بندی ==