پرش به محتوا

تفاوت میان نسخه‌های «دانشگاه علوم اقتصادی»

جز
خنثی‌سازی ویرایش 15108643 توسط 212.68.44.180 (بحث) چرا؟
برچسب: نیازمند بازبینی
جز (خنثی‌سازی ویرایش 15108643 توسط 212.68.44.180 (بحث) چرا؟)
این دانشگاه به عنوان نخستین مرکز آموزشی [[وزارت اقتصاد ایران]] در سال ۱۳۱۵ بنیانگذاری شد. هدف اصلی آن مرکز در دوره طولانی تحولات ۵۰ ساله خود(۱۳۱۵–۱۳۶۵)، آموزش وتربیت نیروی انسانی ماهر در رده‌های مختلف دانشگاهی بوده است، تا آنجا که در بسیاری از آن سال‌ها، اعطای بورس‌های تحصیلی اعزام به خارج از کشور برای دوره کارشناسی [[امور مالی]] و کارشناسی ارشد [[مدیریت مالی]] توسط این دانشگاه صورت گرفته است. مجوز تأسیس این دانشگاه با عنوان «دانشکده امور اقتصادی» در شهریور ۱۳۶۶ توسط [[وزارت فرهنگ و آموزش عالی]] و شورای عالی انقلاب فرهنگی صادر شد. این دانشگاه در سال ۱۳۸۲، با مصوبه شورای عالی اداری از [[وزارت امور اقتصادی و دارایی]] جدا شد و تحت پوشش [[وزارت علوم، تحقیقات و فناوری]] قرار گرفت و به «دانشکده علوم اقتصادی» تغییر نام داد. در سال ۱۳۹۰ این دانشکده به [[دانشگاه علوم اقتصادی]] تغییر ماهیت داد.
{{سخ}} روسای قبلی دانشگاه بترتیب زمانی عبارتند از: دکتر عرب مازار، دکتر آقایی، دکتر مهدوی، دکتر مجتهدزاده و دکتر صادقی. مدیریت فعلی دانشگاه بعهده دکتر منجذب است.
 
[[پرونده:دیوار بین دانشجویان دختر و پسر در ساختمان دانشکده مالی دانشگاه علوم اقتصادی.jpg|بندانگشتی|دیوار بین دانشجویان دختر و پسر در ساختمان دانشکده مالی دانشگاه علوم اقتصادی]]
 
== اهم اقدامات انجام شده در دانشگاه علوم اقتصادی طی دهه اخیر ==