پرش به محتوا

ویکی‌پدیا:تأییدپذیری: تفاوت میان نسخه‌ها

حذف جملهٔ «هم متن اصلی و هم ترجمهٔ آن را در متن مقاله یا در یک زیرنویس بیاورید.» (تنها در صورت درخواست و آن هم گزینشی انجام می‌شود) {{میانبر|وپ:
(حذف جملهٔ «هم متن اصلی و هم ترجمهٔ آن را در متن مقاله یا در یک زیرنویس بیاورید.» (تنها در صورت درخواست و آن هم گزینشی انجام می‌شود) {{میانبر|وپ:)
 
=== منابع غیر فارسی ===
{{میانبر|وپ:ترجمه منبع}}
در ویکی‌پدیای فارسی، منابع فارسی به منابع زبان‌های دیگر ارجحیت دارند (با فرض این که اعتبار و کیفیت یکسان داشته باشند). اگر مطلبیبر راسر درستی مطلبی از زبان دیگریدیگر نقلاختلاف قولنظر می‌کند،رخ همداد، ویرایشگران می‌توانند درخواست کنند گفتاوردی از متن اصلیمرتبط ومنبع همبه همراه ترجمهٔ آن راآن، در متنمقاله، مقالهیا به شکل پانویس و یا در یکصفحهٔ زیرنویسبحث مقاله بیاوریددرج گردد. ترجمه‌های به چاپ رسیده توسط منابع معتبر نسبت به ترجمه‌های انجام شده توسط ویکی‌نویسان ارجحیت دارند، اما ترجمه‌های ویکی‌نویسان هم به ترجمه‌های ماشینی ترجیح داده می‌شوند. اگر از منبعی غیر فارسی بدون نقل قول کردن استفاده می‌کنید، متن اصلی و ترجمهٔ آن را در صورت درخواست ویرایشگران دیگر باید در اختیار بگذارید. این کار را می‌توانید از طریق یک پانویس، یا در صفحهٔ بحث مقاله انجام دهید. زمانی که مطالب زبان اصلی را ارسال می‌کنید مراقب باشید که حق تکثیر را نقض نکنید. برای اطلاعات بیشتر [[ویکی‌پدیا:استفاده منصفانه#متن|رهنمود استفاده منصفانه]] را ببینید.
 
== ملاحظات دیگر ==