وینی د پو (فیلم)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
وینی در پو
Winnie the Pooh Poster.jpg
کارگرداناستیون اندرسن
دان هال
تهیه‌کنندهپتر دل
کلارک اسپنسر
نویسندهاستیون اندرسن
کلیو شیانگ
دان دافرتی
دان هال
برایان کسینگر
نیکول میچل
جرمی اسپییرز
کندل هویر
بر پایهکتاب وینی د پو
بازیگرانجیم کامینگز
تراویس اوتس
تام کنی
کرگ فرگوسن
باد لاکی
جک بوتلر
کریستن اندرسن لوپز
ویات هال
راویجان کلیز
موسیقیهنری جکمن
فیلم‌بردارخولیو ماکات
تدوین‌گرلیسا لیندر
شرکت
تولید
والت دیزنی استودیوز
مدت زمان
۶۳ دقیقه
کشورآمریکا
زبانانگلیسی
هزینهٔ فیلم۳۰ میلیون دلار

وینی د پو (به انگلیسی:Winnie the Pooh) انیمیشن کمدی و موزیکال، محصول سال ۲۰۱۱ کمپانی والت دیزنی انیمیشن استودیوز می‌باشد که بر اساس شخصیتی با همین نام از داستان‌ها ساخته شده‌است.

این فیلم در ۱۵ آوریل ۲۰۱۱ در بریتانیا و ۱۵ ژوئیه ۲۰۱۱ در آمریکا منتشر شد. مراحل ساخت وینی د پو از سال ۲۰۰۹ شروع شده و فیلم شامل ۶ آهنگ مختلف می‌باشد.

داستان فیلم[ویرایش]

فیلم بر اساس کتابی با همین نام نوشته شده‌است. داستان از این قرار است که پو روزی از خواب بیدار می‌شود و متوجه می‌شود که عسلش رو به اتمام است. در حالی که در حین جستجو برای یافتن عسل بیشتر بود، متوجه می‌شود اییور (الاغ داستان) دمش را گم کرده! تایگر (ببر)، ربیت (خرگوش)، پیگلت (خوک)، اول (جغد)، کانگا و رو به دنبال راهی برای نجات وی هستند. کریستوفر رابین نیز مسابقه‌ای برای کسی که بتواند بهترین روش را برای جایگزین دم اییور بیابد اجرا می‌کند و جایزه مسابقه، ظرفی بزرگ از عسل است.

روز بعد پو برای دیدن کریستوفر به پیش او میرود اما به جای کریستوفر یادداشتی را پیدا می‌کند. از آنجا که پو خواندن بلد نبود، یادداشت را به جغد می‌دهد و سواد کم جغد در خواندن منجر به بروز یک سوء تفاهم شده که کریستوفر توسط یک غول ظالم ربوده شده. غولی که به «بکسان» مشهور است و ...

صداگذاران[ویرایش]

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]