ویلیام استنلی جونز

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
ویلیام استنلی جونز
Picture of jevons.jpg
زادهٔ۱ سپتامبر ۱۸۳۵
لیورپول، لنکشایر، انگلستان
درگذشت۱۳ اوت ۱۸۸۲ (۴۶ سال)
بکسهیل-آن-سی، ساسکس، انگلستان
ملیتانگلیسی
محل تحصیلدانشگاه کالج لندن
شناخته‌شده براینظریه مطلوبیت نهایی
سابقه علمی
رشته(های) فعالیتاقتصاد
منطق
محل کاردانشگاه کالج لندن ۱۸۷۶–۸۰
کالج اونس (اکنون دانشگاه منچستر) ۱۸۶۳–۱۸۷۵
راهنمایان دانشگاهیآگوستوس د مورگان
تأثیر گرفته ازجرمی بنتام
تأثیر گذار برفرانک فتر
ایروینگ فیشر
آلفرد مارشال
کارل پوپر
لیونل رابینز
امضاء
Jevons's signature.jpg
یادداشت‌ها
While not a formal advisor (Jevons never acquired a PhD), De Morgan was his most influential professor.[۱]

ویلیام استنلی جونز، LL.D. ، MA, FRS (/ dʒɛvənz /. 1835 سپتامبر ۱–۱۸۸۲ اوت ۱۳) یک اقتصاددان انگلیسی و منطق دان بود.

ایروینگ فیشر کتاب جونز 'A عمومی تئوری ریاضی اقتصاد سیاسی (۱۸۶۲) به عنوان شروع از روش ریاضی در اقتصاد است. از آن ساخته شده‌است مورد که اقتصاد به عنوان یک علم در رابطه با مقادیر لزوماً ریاضی. در پس انجام این کار، آن را بر (حاشیه) نظریه مطلوبیت «نهایی» از ارزش داه است. کار جونز، همراه با اکتشافات مشابه توسط کارل منگر در وین (۱۸۷۱) و لئون والراس در سوئیس (۱۸۷۴) ساخته شده‌است، سرآغاز یک دوره جدید در تاریخ اندیشه اقتصادی است. سهم جونز به انقلاب حاشیه‌ای در اقتصاد در اواخر قرن 19th شهرت او به عنوان اقتصاددان برجسته سیاسی و منطق دان از زمان تأسیس شده‌است.

جونز مطالعات خود را از علوم طبیعی در لندن قطع در سال ۱۸۵۴ به عنوان یک assayer در سیدنی، که در آن او به دست آورد علاقه به اقتصاد سیاسی کار می‌کنند. بازگشت به انگلستان در سال ۱۸۵۹، او تئوری ریاضی عمومی اقتصاد سیاسی در سال ۱۸۶۲ منتشر شده، ترسیم نظریه حاشیه ابزار از ارزش، و کاهش جدی در ارزش طلا در سال ۱۸۶۳. برای جونز، ابزار یا مقدار را به یک مصرف‌کننده از یک واحد اضافی از یک محصول است معکوس با تعداد واحدهای آن محصول او در حال حاضر صاحب، حداقل فراتر از برخی از مقدار بحرانی مربوط می‌شود.

آن را برای زغال سنگ سؤال (۱۸۶۵)، که در آن او به نام توجه به خستگی تدریجی منابع زغال سنگ در انگلستان بود، که او شناخت عمومی، که در آن او را جلو آنچه در حال حاضر به عنوان پارادوکس جونز، یعنی که در انرژی را افزایش می‌شناخته شده دریافت بهره‌وری تولید منجر به بیشتر مصرف و نه کمتر. مهم‌ترین آثار او در منطق و روش‌های علمی اصول خود را از علوم (۱۸۷۴)، و همچنین به عنوان تئوری اقتصاد سیاسی (۱۸۷۱) و دولت در ارتباط به کار (۱۸۸۲) است. در میان اختراعات او پیانو منطق، یک کامپیوتر مکانیکی بود.

پانویس[ویرایش]

  1. R. D. Collison Black (1972). "Jevons, Bentham and De Morgan", Economica, New Series, Vol. 39, No. 154, pp. 119–134