ورزشگاه سردار جنگل رشت

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
ورزشگاه سردار جنگل رشت
نام کامل ورزشگاه شهید دکتر عضدی رشت
محل رشت
شروع ساخت ۱۳۷۶
در حال ساخت ۰ ۱ سال
تأسیس ۱۶ شهریور ۱۳۸۶
مالک اداره کل تربیت بدنی گیلان
نوع زمین چمن و تارتان
هزینه ساخت ۶۰ میلیار ریال
گنجایش ۱۵،۰۰۰
خانه باشگاه فوتبال سپیدرود رشت

بخش اتومبیل رانی و موتور سواری: در این مجموعه در بخشی از پارکینگ در بعضی از روزها مسابقات مارپسچ،حرکات نمایشی جدید ترین خودرو های دنیا و خودروها کلاسیک و موتور سواری به عمل می آید.همچنین بخشی از این مجموعه برای اف رواد یا همون بخش پیست گلی برای خودرو های خاص و موتور های کراس نمایش یا مسابقاتی به عمل می آید.که بیشتر این نمایش یا مسابقات در روز های جمعه در ساعاتی بین 9 الی 13 نمایش یا مسابقه زیر نظر هیت اتووبیل رانی و موتور سواری می باشد. بخش دو ومیدانی: این مجموعه دارای پیست تاتان است با تمام استاندارد های جهانی.در این مجموعه مسابقات دوومیدانی داخل استان گیلان شامل شهرستان ها و مسابقات کشوری برگزار میشود. بخش فتبال :ورزشگاه سردار جنگل رشت نام یک ورزشگاه فوتبال با چمن طبیعی و در حومه شهر رشت است. سپیدرود رشت بازی‌های خود را در این ورزشگاه برگزار می‌کند.

پیش از این تیم های فوتبال پگاه گیلان و داماش گیلان در این ورزشگاه از حریفان پذیرانی میکرد که پس از بازسازی اساسی ورزشگاه شهید دکتر عضدی رشت بازیهای تیم داماش گیلان به ورزشگاه عضدی منتقل شد. و ورزشگاه سردارجنگل در اختیار تیم فوتبال سپیدرود رشت قرار گرفت.

عدم مکان یابی صحیح و فاصله بسیار زیاد از مرکز شهر رشت، نبود راه های ارتباطی مناسب، نداشتن امکانات مخابراتی و آب سالم برای آبیاری چمن و آشامیدن از جمله مشکلات این ورزشگاه برای استاندارسازی طبق آیین نامه های AFC برای برگزاری مسابقات باشگاهی لیگ برتر و لیگ قهرمانان آسیا بود که سبب بازسازی اساسی دوباره ورزشگاه دکتر عضدی رشت جهت انجام دیدارهای فوتبال تیم های رشتی حاضر در لیگ برتر فوتبال ایران شد.

استادیوم سردار جنگل رشت در یک بازی خانگی داماش گیلان

پیج رسمی فیسبوک این مجموعه:

https://www.facebook.com/SardareJangaleRasht

جستارهای وابسته[ویرایش]

https://www.facebook.com/SardareJangaleRasht?ref=ts&fref=ts

منابع[ویرایش]