وب آو نالج

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

وب آو نالج (به انگلیسی: Web of Knowledge) – که پیشتر به عنوان ISI Web of Knowledge شناخته می شده است – یک نمایه استنادی دانشگاهی و خدمات جستجو، است که با لینک‌های وب ترکیب شده و توسط تامسون رویترز ارائه شده است. وب آو نالج حوزه‌های علوم، علوم اجتماعی، هنر و علوم انسانی را پوشش می‌دهد. همچنین محتوای کتابشناختی و ابزارهایی برای دسترسی، تجزیه و تحلیل، و مدیریت اطلاعات پژوهشی را فراهم می‌کند. و حتی در این پایگاه داده‌های متعدد را می‌توان به طور همزمان جستجو کرد[۱].

در طول نمایش[ویرایش]

وب آو نالج به عنوان یک ابزار تحقیقاتی تعریف شده است که کاربر برای به دست آوردن، تجزیه و تحلیل، و اشاعه اطلاعات مربوط به پایگاه داده را در روش بهنگام، از آن بهره می‌گیرد. دلیل این است که در آن، ایجاد یک واژگان مشترک برای جستجو عبارات متنوع و داده‌های متنوع انجام شده است [۱].

جستجو و تجزیه و تحلیل[ویرایش]

وب آو نالج، امکان جستجوهای مختلف و توانایی آنالیز و تجزیه و تحلیل را به ما می‌دهد. به همین منظور در ابتدا، نمایه استنادی بکارگرفته شده است که بوسیله توانایی از جستجو برای منابع درعرض نظم و ترتیب در آن افزوده شده است. همچنین در آن می‌توان نفوذ، تاثیر، تاریخ، و روش یک ایده را از اولین عنوان مثال، نکته، و یا ارجاع آن به روز در حال حاضر دنبال کرد. دوم، الگوهای مربوط به ادبیات یا پژوهش مورد علاقه آشکار می‌شوند. سوم، روند می‌تواند به صورت گرافیکی نمایش داده شده است [۱].

جستارهای وابسته[ویرایش]

پانویس[ویرایش]

منابع[ویرایش]