وایلد هانت

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
وایلد هانت اودین اثری از پیتر نیکولای آربو

وایلد هانت (به انگلیسی: Wild Hunt) یک اسطوره قدیمی اروپایی در شرق و شمال اروپا است. از آن‌ها به عنوان شکارچیان یخ زده و سوار بر اسب یاد شده که با خود طوفان قحطی و مرگ را میآورند و توسط کشتی‌های پرنده سفر می‌کنند. در برخی فرهنگ‌ها از آن‌ها به عنوان ارواح شکارچی یاد شده و برخی نیز می‌گویند که وایلد هانت یک شخصیت تاریخی بوده مانند تئودوریک بزرگ یا ولادیمیر پادشاه دانمارک یا خدای اودین. برخی داستان‌های قدیمی از آن‌ها به عنوان ارتشی عصبانی و نفرین شده یاد شده که برای شکستن نفرین خود کمین کرده و هر کس که در راه آن‌ها قرار گیرد را شکار کرده و با خود به سرزمین مردگان می‌برند.

آنجی ساپکوفسکی نویسندهٔ سری کتاب‌های ویچر از وایلدهانت در داستان‌هایش استفاده کرده در کانتیننت(جهان ویچر) آن‌ها گروهی از الف‌های دنیای ان ال و از تیر نا لیا هستند که خودشان را با نام دارگ رادری به معنای سواران سرخ خطاب می‌کنند. فرمانده و پادشاه آن‌ها اردین براک گلس است که بیشتر با نام پادشاه وایلد هانت شناخته می‌شود.

هدف حقیقی آن‌ها پیدا کردن و اسیر کردن برده‌هایی از دنیاهای دیگر است. با این حال آن‌ها در مقطعی قصد گرفتن سیری (پرنسس سینترا) را داشتند که این موضوع ناشی از خون ارشد او بود

منابع

ترجمه از ویکی‌پدیای انگلیسی