کارکنان هاگوارتز

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از هوریس اسلاگهورن)
پرش به: ناوبری، جستجو
نمایی از فیلم هری پاتر و قدیسان مرگبار-قسمت دوم که در آن تعدادی از کارکنان هاگوارتز مشخص هستند

کارکنان هاگوارتز (انگلیسی: Hogwarts staff) گروهی از شخصیت های تخیلی سری کتاب های هری پاتر هستند.این شخصیت ها اغلب استادان و معلمان هاگوارتز میباشند.

پروفسور کوییرل[ویرایش]

پروفسور کوییرل Quirinus Quirrell از شخصیت‌های داستانی در سری داستان‌های هری پاتر است. پروفسور کوییریل شخصی به ظاهر خوب است اما دارای باطنی پلید است و مستخدم لرد ولدمورت است این شخصیت در سال اول تحصیل هری پاتر کشته می‌شود.

هوریس اسلاگهورن[ویرایش]

شخصیت‌های هری پاتر
هوریس اسلاگهورن
جنسیت: مذکر
رنگ مو: جو گندمی
رنگ چشم: قهوه ای
گروه: اسلیترین
مدرسه: هاگوارتز
نژاد: اصیل زاده
بازیگر فیلم‌ها: جیم برودبنت
اولین حضور در: هری پاتر و شاهزاده دو رگه


هوریس اسلاگهورن (Horace Slughorn) نام یکی از استادان مدرسهٔ جادوگری هاگوارتز در سری داستان‌های هری پاتر است. او در کتاب ششم مجموعه، هری پاتر و شاهزاده دورگه ظاهر می‌شود و برای تدریس درس معجون‌ها از بازنشستگی به مدرسه هاگوارتز بازمی‌گردد. او مردی نسبتاً چاق، کوتاه قد و تاس است و کسی بوده که تام ریدل (لرد ولدمورت) معنای جان‌پیچ (هورکراکس) را از وی پرسیده بود. هوریس اسلاگهورن کسی است که در جوانی روش ساختن جان پیچ ها را به لردسیاه آموخت و بعدها از این کار پشیمان شد. پروفسور دامبلدور در کتاب ۶ او را به هاگوارتز می آورد تا هری بتواند خاطره ی دیدارهایش را با لردسیاه از او بگیرد.اسلاگهورن بعد از مرگ دامبلدور در مدرسه می ماند و به حافظت از دانش آموزان می پردازد. وی در زمان تدریس خود در سال های اولیه خدمتش رئیس گروه اسلیترین بود و محفلی به نام محفل اسلاگ داشت که نابغه های مدرسه ی هاگوارتز را گرد هم می آورد.لی لی پاتر مادر هری پاتر نیز جزء این انجمن بوده است.

مینروا مک‌گوناگل[ویرایش]

شخصیت‌های هری پاتر
McGonagall.jpg
مینروا مک گونگال
مینروا مک گونگال
جنسیت: مؤنث
رنگ مو: مشکی
رنگ چشم: سبز
گروه: گریفیندور
مدرسه: هاگوارتز
نژاد: دو رگه
بازیگر فیلم‌ها: مگی اسمیت
اولین حضور در: هری پاتر و سنگ جادو


پروفسور مینروا مک‌گوناگل (Minerva McGonagall) (مک‌گونگال) یکی شخصیت‌های مجموعه داستان‌های هری پاتر است. او استاد تغییر شکل مدرسه هاگوارتز، رئیس گروه گریفیندور و معاون مدرسه است. او بسیار خشک و جدی است و هری را به عنوان جویندهٔ کوییدیچ انتخاب کرد. مینروا یک جانور نما است و تبدیل به گربه می‌شود. وی بعد از مرگ آلبوس دامبلدور، موقّتاً مدیر مدرسهٔ هاگوارتز شد. وی در کتاب یادگاران مرگ به همراه۲ استاد دیگر با ولدمورت می‌جنگد.

گیلدروی لاکهارت[ویرایش]

شخصیت‌های هری پاتر
گیلدروی لاکهارت
جنسیت: مذکر
رنگ مو: بلوند
رنگ چشم: آبی
گروه: ریونکلا
مدرسه: هاگوارتز
نژاد: دو رگه
بازیگر فیلم‌ها: کنت برانا
اولین حضور در: هری پاتر و تالار اسرار

گیلدروی لاکهارت(English:  Gilderoy Lockhart) یکی شخصیت‌های مجموعه داستان‌های هری پاتر است. او استاد دفاع در برابر هنرهای سیاه هاگوارتز بود.

منابع[ویرایش]