پرش به محتوا

همه تاریخچه تو

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
«همه تاریخچه تو»
قسمت آینه سیاه
فیون با استفاده از گرین، در حال پاک کردن تاریخچه زمانی خاطرات از ذهن خود است.
شمارهٔ قسمتفصل ۱
قسمت ۳
کارگردانبرایان ولش
نویسندهجسی آرمسترانگ
موسیقیموسیقی متن اصلی ساخته
استوارت ارل
تاریخ پخش اصلی۱۸ دسامبر ۲۰۱۱ (۲۰۱۱-12-۱۸)
مدت۴۴ دقیقه
بازیگر(های) مهمان
گاه‌نگاری قسمت
قبلی →
«شایستگی پانزده میلیونی»
← بعدی
«بازخواهم گشت»
فهرست قسمت‌های آینه سیاه

همه تاریخچه تو (به انگلیسی: The Entire History of You)، سومین و آخرین قسمت از فصل اول مجموعه آنتولوژی علمی‌تخیلی بریتانیایی آینه سیاه است. فیلم‌نامه این قسمت توسط جسی آرمسترانگ نوشته شده‌است. این تنها اپیزود آینه سیاه است که خالق سریال، یعنی چارلی بروکر در نوشتن آن دخالتی نداشته‌است.[۱] وظیفه کارگردانی این اپیزود نیز برعهده برایان ولش بوده‌است. همه تاریخچه تو نخستین بار در تاریخ ۱۸ دسامبر ۲۰۱۱ از طریق کانال ۴ به روی آنتن رفت. توبی کبل، جودی ویتاکر و تام کالن از جمله بازیگران این اپیزود هستند.

داستان همه تاریخچه تو در آینده‌ای نزدیک رخ می‌دهد. جایی که به کمک تکنولوژی، افراد قادر هستند تا به وسیله لنزهایی مخصوص هرچه که را می‌بینند، ضبط کرده و به وسیله کنترل کوچکی آن را بر روی نمایشگر با دیگران به اشتراک بگذارند. استفاده از این تکنولوژی به نوعی تبدیل به قانون شده‌است. برای مثال؛ فرد به جای نشان دادن مدارک شناسایی، خاطرات چندین ساعت خود را برای پلیس بازپخش می‌کند تا پلیس ببیند جرمی مرتکب شده‌است یا خیر.

همه تاریخچه تو نقدهای مثبتی از سوی منتقدان دریافت کرد.[۲][۳] در سال ۲۰۱۳، رابرت داونی جونیور اعلام کرد که قصد دارد با همکاری برادران وارنر و شرکت فیلم‌سازی خود، «تیم داونی»، یک فیلم سینمایی بر اساس این اپیزود بسازد.[۴]

منابع[ویرایش]

  1. Brooker, Charlie; Jones, Annabel; Arnopp, Jason (November 2018). "The Entire History of You". Inside Black Mirror. New York City: Crown Publishing Group. ISBN 978-1-984823-48-9.
  2. "Black Mirror envisaged a world where your thoughts are not your own". Metro. Retrieved 17 October 2014.
  3. "Review: Black Mirror: "The Entire History Of You'". The A.V. Club. Retrieved 17 October 2014.
  4. Child, Ben (12 February 2013). "Robert Downey Jr to turn episode of Charlie Brooker's Black Mirror into film". The Guardian. London.