هلن پار

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
هلن پار
الاستی-گرل
شخصیت شگفت‌انگیزان
Helen Parr.png
هلن پار / الاستی‌گیرل در شگفت‌انگیزان ۲
نخستین حضورشگفت‌انگیزان (۲۰۰۴)
آخرین حضورشگفت‌انگیزان ۲(۲۰۱۸)
خلق‌شده توسطبرد برد
با صدایهالی هانتر (سری فیلم)
الیزابت دیلی (بازی ویدویی)
الی جانسون (لگو شگفت‌انگیزان)
اطلاعاتِ درون‌داستانی
نام کاملهلر پار (هلن توراکس، نام پیش از ازدواج)
نام مستعارالاستی‌گیرل
خانم باورنکردنی
گونه‌هاابرانسان
حرفهابرقهرمان
همسرباب پار (آقای شگفت‌انگیز)
فرزندهاوایولت پار (دختر بزرگ), دش پار (پسر بزرگ), جک-جک پار (پسر کوچک)
توانایی‌هاقابلیت ارتجاع

الاستی-گرل با نام واقعی هلن پار (به انگلیسی: Helen Parr)؛ یک شخصیت خیالی در سری انیمیشن شگفت‌انگیزان محصول شرکت پیکسار است.[۱] این شخصیت توسط خالق انیمیشن شگفت‌انگیزان؛ یعنی برد برد خلق شده و تاکنون در دوقسمت از این مجوعه که شامل شگفت‌انگیزان و شگفت‌انگیزان ۲ می‌شود؛ حضور یافته‌است. هالی هانتر به جای این شخصیت در نسخه سینمایی صداپیشگی کرده‌است. همچنین الیزابت دیلی و الی جانسون؛ به ترتیب در بازی کامپیوتری و نسخه لگو شگفت‌انگیزان برای این کاراکتر صحبت کرده‌اند. هلن پار یک ابرانسان است و قدرتش به او اجازه می‌دهد که بدنش را تحت شرایط مختلف؛ کش بدهد.[۲] او با یک ابرقهرمان دیگر به نام باب پار ازدواج کرده و سه بچه دارد که هرکدام از آن‌ها نیز قدرت‌های خاص خود را دارند.

شخصیت هلن پار با واکنش‌های اغلب مثبتی از سوی منتقدان و تماشاگران مواجه شد که از این شخصیت به عنوان یک مادر ابرقهرمان که سعی در نجات دنیا و حفظ خانواده اش دارد، تمجید کردند.[۳] در زمان اکران شگفت‌انگیزان ۲؛ انتقاداتی نسبت به طراحی ظاهر جنسی این کاراکتر از سوی برخی مطرح شد و به خصوص به خاطر طراحی باسن بزرگ مورد انتقاد قرار گرفت.[۴] نیویورکر در مطلبی؛ ظاهر شخصیت هلن پار را با شخصیت آناستازیا استیل از رمان پنجاه طیف گری مقایسه کرد.[۵]

منابع[ویرایش]

  1. Brad Bird (March 18, 2012). "Is Helen Parr's maiden name really Truax?". Retrieved July 2, 2018.
  2. q on abc (2018-06-14). "Why Incredibles 2 director Brad Bird says cartoons aren't just for children". Retrieved 2018-06-25 – via YouTube.
  3. Fleenor, S.E. (2018-06-25). "Elastigirl finally gets the respect she's due in Incredibles 2". Syfy. Retrieved 2018-06-25.
  4. Mallenbaum, Carly. "'Incredibles 2' star Elastigirl is 'thicc': Why that's a good thing". USA TODAY. Retrieved 2018-06-25.
  5. Bond, Nick. "Veteran film critic mocked for bizarre 'horny' Incredibles 2 review". news.com.au. Retrieved 2018-06-25.