هرمود (شخصیت کامیک)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
هرمود
ناشرمارول کامیکس
اولین حضورثور (آگوست و سپتامبر ۱۹۷۸)
ساخته شده توسطروی توماس
گونهخدای آسگارد
جهان زادگاهآسگارد
توانایی‌هاسرعت فرا انسانی٬ قدرت٬ استقامت و پایداری بالا

هرمود یک شخصیت خیالی است که در کتاب‌های کمیک نوشه روی توماس و منتشر شده توسط مارول کامیکس ظاهر می‌شود. این شخصیت براساس اسطوره هرمود از اساطیر اسکاندیناوی خلق شده‌است.

هرمود برای اولین بار در سری داستان‌های ثور و در شماره‌های ۲۷۴ و ۲۷۵ (آگوست و سپتامبر ۱۹۷۸) ظاهر شد.

زندگی‌نامه تخیلی شخصیت[ویرایش]

هرمود خدایی جوان است که در رمز و راز پوشیده شده‌است. با این حال گفته می‌شود اودین معمولاً هرمود را٬ به دلیل داشتن سرعت زیاد٬ به عنوان نامه‌رسان استخدام می‌کرد.

بزرگترین مأموریت هرمود این بود که به هل سفر کند و از الهه هلا درخواست کند تا اطلاعاتی را در مورد چگونگی احیای بالدر شجاع در اختیارش قرار دهد.

در جریان داستان خود ترس٬ هرمود از معدود آسگاردی‌هایی است که با ثور موافق بوده و به لوکی٬ سیف و سه جنگجو کمک می‌کند تا ثور را٬ پس از اینکه اودین او را به‌دلیل مخالفت با نقشه‌اش برای ویران کردن زمین و نابود کردن سرپنت زندانی کرده‌است٬ آزاد کنند. وقتی به هرمود پیشنهاد می‌شود که به ثور برای فرار به میدگارد کمک کند٬ اودین متوجه این موضوع می‌شود.[۱] اودین همراه با جنازه سرپنت به آسگارد برمی‌گردد و آنجا را در برابر بازگشت هرمود و چند تن از آسگاردی‌های دیگر٬ که در زمین مانده بودند٬ مهر و موم می‌کند.[۲]

ژن‌شناسی[ویرایش]

شجره‌نامه هرمود آنگونه که در جلد شماره ۵۰۰ سری کتاب‌های ثور (جولای ۱۹۹۶) منتشر شده‌است. [۳]

بوری
میمیربوربستلا
یوردگریداودینفریگاویلیوهلافی
ثورویدارتیرهرمودبالدرلوکی (فرزندخواندهٔ اودین و فریگا)

قدرت‌ها و قابلیت‌ها[ویرایش]

هرمود دارای استقامت٬ پایداری و قدرت‌های معمولی یک خدای آسگاردی است. او تقریباً در برابر تمام بیماری‌ها و سموم زمینی٬ و همچنین کمی در مقابل جادو مقاوم است.

او همچنین می‌تواند با سرعت بسیار بیشتری نسبت به دیگر خدایان آسگارد بدود.

در دیگر رسانه‌ها[ویرایش]

تلویزیون[ویرایش]

شخصیت هرمود در قسمتی از مجموعه تلویزیونی نگهبانان کهکشان با عنوان "جنگ آسگارد قسمت اول: اصابت صاعقه"٬ و با صداپیشگی تروی بیکر ظاهر می‌شود. او در زمانی که ثور رهبری عده‌ای از آسگاردی‌ها را در جنگ بر علیه اسپارتاکس بر عهده دارد٬ در میان آسگاردی‌هایی است که هنوز در آسگارد به سر می‌برند. هنگامی که هرمود از لوکی سؤال می‌کند برای زمانی که ثور به آسگارد برگردد و بفهمد او جایش را در فرمانروایی بر آسگارد گرفته‌است چه نقشه‌ای دارد٬ لوکی رو به هرمود و دیگر آسگاردی‌ها می‌گوید که ثور دیگر هرگز به آسگارد بر نخواهد گشت.

بازی‌های ویدئویی[ویرایش]

هرمود در بازی مارول: اتحاد نهایی با صداپیشگی جاش کیتون ظاهر می‌شود. هنگامی که در روند بازی به فرار هرمود از اسارت اشاره می‌شود٬ او با ثور مکالمه ویژه‌ای می‌کند. زمانی که هرمود در حال صحبت با شخصیت‌ها نباشد٬ به اطراف منطقه می‌دود٬ برای صحبت با او بازیکن باید او را به قسمتی از محوطه احضار کرده و یا صبر کند تا او به سمتش بیاید.

منابع[ویرایش]

مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا. «Hermod (comics)». در دانشنامهٔ ویکی‌پدیای انگلیسی، بازبینی‌شده در ۲۴ اکتبر ۲۰۱۷.

  1. خودِ ترس. ۳. مارول کامیکس.
  2. خودِ ترس. ۷. مارول کامیکس.
  3. ثور. ۵۰۰. مارول کامیکس.