هتل ترانسیلوانیا ۲

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
هتل ترانسیلوانیا ۲
کارگردانگندی تارتاکوفسکی
تهیه‌کنندهمیشل موردوکا
نویسندهرابرت اسمیگل
آدام سندلر
بازیگرانآدام سندلر
سلنا گومز
اندی سمبرگ
کوین جیمز
استیو بوشمی
مل بروکس
کیگان-مایکل کی
دیوید اسپید
جس هارنل
موسیقیمارک مادرزبا
شرکت
تولید
توزیع‌کنندهکلمبیا پیکچرز
تاریخ‌های انتشار
 • ۲۵ سپتامبر ۲۰۱۵ (۲۰۱۵-0۹-۲۵)
مدت زمان
۸۹ دقیقه
کشورآمریکا
زبانانگلیسی
هزینهٔ فیلم۸۰ میلیون دلار
فروش گیشه۴۶۷.۴ میلیون دلار

هتل ترانسیلوانیا ۲ (به انگلیسی: Hotel Transylvania 2) یک فیلم پویانمایی رایانه‌ای در سبک کمدی فانتزی به شیوه سه‌بعدی است که توسط سونی پیکچرز انیمیشن تهیه شده و کلمبیا پیکچرز توزیع‌کننده آن است. فیلم به نویسندگی رابرت اسمیگل و کارگردان، گندی تارتاکوفسکی است که در کارنامه او جک سامورایی، آزمایشگاه دکستر و تایتان هم دیده می‌شود. این فیلم دنباله هتل ترانسیلوانیا در سال ۲۰۱۲ و هتل ترانسیلوانیا ۳ در سال ۲۰۱۸ است.

صداپیشگان، آدام سندلر، اندی سمبرگ، سلنا گومز، کوین جیمز، فرن درشر، جان لوویتز، استیو بوشمی، مالی شنون، مل بروکس، کیگان-مایکل کی و دیوید اسپید هستند. این فیلم در ۲۵ سپتامبر سال ۲۰۱۵، توسط کلمبیا پیکچرز منتشر شده‌است. دنباله ی این فیلم در تابستان ۲۰۱٨ پخش شد.

داستان[ویرایش]

در قسمت دوم این انیمیشن میویس (سلنا گومز) با جاناتان (اندی سمبرگ) ازدواج کرده و صاحب پسری نیمه انسان نیمه خون‌آشام می‌شوند به نام دنیس. دراکولا(آدام سندلر) که نگران است دنیس یک خون آشام نشود به جانی دستور می‌دهد که به همراه میویس به زادگاه خودش سانتا کروز کالیفرنیا سفر کند تا او بتواند دنیس را آموزش دهد تا به یک خون آشام شود. بنابراین میویس به همراه همسرش (جانی) به خانهٔ مادر و پدر جانی سفر می‌کنند و دنیس را پیش دراکولا می‌گذارند. دراکولا از این فرصت استفاده می‌کند و سعی می‌کند تا دنیس را بدون آنکه دخترش (میویس) بفهمد خون آشام درون دنیس را نمایان کند تا او خون آشام شود اما میویس از قضیه مطلع می‌شود و تصمیم می‌گیرد به هتل بازگردد آن ها به رومانی (کشوری که هتل ترانسیلوانیا قرار دارد) بازمیگردد و تصمیم می‌گیرند تا به کالیفرنیا برای همیشه مهاجرت کنند اما پیش از رفتن جشن تولد هفت سالگی دنیس را در هتل ترانسیلوانیا برگزار می‌کنند و ولاد (مل بروکس) پدر کنت دراکولا (پدر میویس) را دعوت می‌کنند. دراکولا که از مواجههٔ پدرش با انسان‌ها ترس و وحشت دارد سعی می‌کند تا هویت جاناتان و خانواده اش را پنهان کند ولی هویت خانوادهٔ جاناتان لو می‌رود و درگیری شدیدی بین خانواده و ولاد (پدر دراکولا) به وجود می آید . دنیس که از این مشاجره خسته شده‌است به همراه دوستش که دختر گرگینه به نام وینی است به جنگل فرار می‌کند اما بلا (راب ریگل) خدمتکار ولاد (پدر دراکولا) که یک خفاش خون آشام است نمی‌تواند حضور انسان‌ها را تحمل کند بنابراین به آن دو حمله می‌کند و وینی را گروگان میگیرد. بخاطر این اتفاق دنیس ناراحت و ترسیده میشود و به خاطر اینکه وینی را نجات دهد نیمه خون آشام پنهان خود را نمایان میکند. طرفداران این مجموعه میگویند ما در قسمت های آینده شاهد ازدواج وینی و دنیس هستیم.

صداپیشگان[ویرایش]

صداپیشگان موسسه سورن[ویرایش]

 • فرهاد اتقیایی در نقش کنت دراکولا (لولوخان)
 • عرفان هنربخش در نقش جاناتان و مومیایی
 • ولی الله نوری در نقش ولاد (لولوبزرگ)
 • ساناز غلامی در نقش میویس
 • آرزو آفری در نقش دنیس
 • ناصر محمدی در نقش فرانکنشتاین
 • بهزاد الماسی در نقش گریفین (ناپیداخان)
 • آریو فلاح در نقش وین (آقا گرگه)
 • راضیه فهیمی در نقش واندا (خانم گرگه)
 • مینا مومنی در نقش یونیس (فرانک‌اشتاین)
 • محمدرضا صولتی در نقش بلا

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]