هاوک‌گرل

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از هاواک گرل (کمیک))
پرش به: ناوبری، جستجو
هاواک گرل
Hawkgirl (Shiera Hall).jpg
ناشر دی سی کمیکز
اولین حضور Flash Comics #1
ساخته شده توسط گاردنر فاکس
گونه هاواک
وابستگی به تیم لیگ عدالت
توانایی‌ها قدرت، پرواز

هاواک گرل (به انگلیسی: Hawkgirl)یک شخصیت خیالی قهرمان است که در کتب کامیک دی سی کمیکز وجود دارد؛ و برای اولین بار، در شمارهٔ ۱ مجلهٔ کمیک فلش (Flash Comics) در جوئن ۱۹۴۰ معرفی شد.

قدرت‌ها[ویرایش]

هاوک گرل (به انگلیسی hawkgirl) می‌تواند پرواز کند و با گرزی که دارد، می‌تواند خیلی از افراد شرور DC را از بین ببرد. در کمیک injustice: Gods among us, به یک قدرت دیگر او نیز اشاره شده:

بعد از این که سوپرمن، دیک گریسون (نایت وینگ، اوّلین پسر خواندهٔ بتمن و اوّلین رابین) و دامیان را از انفجار نجات می‌دهد، آن‌ها را کنار می‌گذارد و به سراغ بروس وین (بتمن) می‌رود. بعد از بحث سوپرمن و بتمن، دامیان پیش بتمن می‌رود و می‌گوید که سوپرمن پدر بهتری است و می‌تواند بهتر از ما مراقبت کند و در این باره بحث می‌کنند.

چند وقت بعد، موقعی که واندر ومن، دیک، دامیان، بروس و سوپرمن زمین لرزه‌ای را در arkham asylam احساس می‌کنند، دست سولومان گراندی بیرون می‌آید و دامیان را با خود می‌برد. سوپرمن، بتمن و واندر ومن جلوی سولومان گراندی را گرفتند و دیک، دامیان را در حالی که خودش را به بیهوشی زده بود، بیرون برد و بیدار کرد. دیک که مطمئن بود دامیان با بروس دعوا خواهد کرد، سعی کرد خیلی دوستانه به او بفهماند که تنها سوپرمن نیست که در arkham با افراد بد می‌جنگد و بتمن هم کمک می‌کند. دامیان هم مثل همیشه عصبی می‌شود و تیغی را به کمر دیک پرت می‌کند و او را می‌کشد. بتمن دیک را با حضور دیگران در شب بارانی غم ناک خاک می‌کند و پسر کوچک و بزرگ خود را رها می‌کند.

چند ماه بعد دامیان به batcave (مخفیگاه بتمن) می‌رود و با عصبانیت دربارهٔ دلیل ترک او در قبرستان با پدرش دعوا می‌کند. آلفرد سعی خود را می‌کند تا او را آرام کند امّا بی فایده است. پس به بتمن هشدار می‌دهد تا مراقب خشم دامیان باشد تا به خاطر پرت کردن چیزی او را هم نکشد! Hawkgirl بعد از این که چیزی که دامیان پرت کرده بود را در هوا می‌گیرد، دامیان را بلند می‌کند و پیش سوپرمن می‌برد. دامیان از این که او جای batcave را می‌داند تعجب می‌کند و پرس و جو می‌کند و hawkgirl می‌گوید این را از لباسی که lex Luther طراحّی کرده است، فهمیدم (که یک دروغ است). در ضمن او چهرهٔ واقعی Martian manhuter را می‌داند.

منابع[ویرایش]

  • مشارکت‌کنندگان ویکی‌پدیا، «Hawkgirl»، ویکی‌پدیای انگلیسی، دانشنامهٔ آزاد (بازیابی در ۷ مارس ۲۰۱۴).