هانی‌ول

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
هانی‌ول
نوعشرکت خوشه‌ای
ISINUS4385161066 ویرایش در ویکی‌داده
بنا نهاده۱۹۰۶
بنیانگذارانمارک هانی‌ول
دفتر مرکزیایالات متحده آمریکا نیوجرسی، ایالات متحده آمریکا
محدودهٔ فعالیتجهانی
مدیر عامل اجراییدیوید کوت
رئیس هیئت مدیرهدیوید کوت
درآمد ۳۹٫۱ $ میلیارد دلار (۲۰۱۳)
سود خالص ۲٫۱ $ میلیارد دلار (۲۰۱۱)
مجموع دارایی ۱۰٫۹ $ میلیارد دلار (۲۰۱۱)
تعداد کارکنان۱۳۱٫۰۰۰ نفر (۲۰۱۳)
وبگاه

هانی‌ول (به انگلیسی: Honeywell) شرکت خوشه‌ای آمریکایی است، که تولید انواع مختلفی از محصولات تجاری و مصرفی، خدمات فنی و مهندسی و سیستم‌های هوافضا (انواع توربوشارژرها) را، برای طیف گسترده‌ای از مشتریان، از مصرف‌کنندگان خصوصی، شرکت‌های بزرگ و دولت‌ها ارائه می‌دهد. در ایران بیشتر این شرکت را با محصولات ابزار دقیق می‌شناسند. کنترلر، شیرهای کنترلی، ترانس میترها، سنسورها ،نشان دهنده‌ها، سویچ‌های فشاری، موتور و دمپر از مهم‌ترین محصولات هانیول در صنعت ابزار دقیق به‌شمار می آیند.

شرکت هانی‌ول در سال ۱۹۰۶ توسط مارک هانی‌ول تأسیس شد. این شرکت جزئی از فهرست فورچون ۵۰۰ است و تعداد کارکنان آن، در حدود ۱۳۰٫۰۰۰ نفر می‌باشد، که در حدود ۵۸،۰۰۰ نفر از آن‌ها در ایالات متحده اشتغال دارند.

دفتر مرکزی این شرکت، در موریس‌تاون، نیوجرسی قرار دارد و مدیرعامل فعلی آن، دیوید کوت می‌باشد. شرکت هانیول از تاریخ ۷ دسامبر ۱۹۲۵ تا ۹ فوریه ۲۰۰۸ بخشی از میانگین صنعتی داو جونز بحساب می‌آمد.

شرکت هانیول تکنولوژی هایی را طراحی و تولید می کند که برخی از مهم ترین چالش های دنیا در زمینه انرژی، ایمنی، امنیت، بهره وری و شهرنشینی جهانی را بهبود می دهد. شرکت هانیول بسیار منحصر به فرد است زیرا محصولات فیزیکی را با نرم‌افزار برای پشتیبانی از سیستم های متصل به ساختمان ها، کارخانه ها، آب و برق و هواپیما بهبود می بخشد، و جهانی ایمن، راحت و کارآمد را برای ما فراهم می کند. راه حل های ما کیفیت زندگی مردم در سراسر جهان را افزایش داده و بازارهای جدید و حتی صنایع جدید را ایجاد و معرفی می نماید.

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]