هاله (علم ماوراء)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از هاله (علم ماورا))
پرش به: ناوبری، جستجو
هاله اطراف صورت حضرت عیسی در نقاشی ایرانی
هاله اطراف بدن انسان

هاله میدانی از انرژی لطیف با قطر تقریبی ۵/۱ متر است. این میدان انرژی ما را همچون تخم مرغ بزرگی در بر گرفته است. این میدان طول موج و فرکانس غیر قابل رویت با چشم فیزیکی در حالت عادی دارد، اما با تمرینات خاص می‌توان این انرژی‌ها را دید و لمس کرد.

پیشینه[ویرایش]

امروزه این میدان انرژی کاملا شناخته شده و عوامل موثر بر آن و روش‌های تاثیر گذاری بر آن مشخص گردیده است. سابقه شناخت هاله در فرهنگ‌ها و ملل قدیم تاچند هزار سال قابل ردیابی است. چینی‌ها در ۴۰۰۰ سال پیش هاله را می‌شناختند و روش‌های تاثیر گذاری برآن را می‌دانستند، مصریان، یونانیان، هندوها و ژاپنی‌ها نیز از فرهنگ‌هایی هستند که در این رابطه کارهای علمی ثبت شده‌ای دارند. دانشمندان زیادی پیرامون هاله مطالعه و تحقیق کرده‌اند از جمله نیوتن، بقراط، فیثاغورث، دکتر ویلیام رایش، «سیمون کرلیان» و... سیمون کرلیان یک دانشمند روسی است که بیش از ۶۰ سال پیش(۱۹۴۰) عینکهای مخصوص برای دیدن هاله ساخت. بعدها دوربین‌های عکاسی و فیلم برداری ساخته شد. امروزه سیستم‌های پیشرفته GDV ساخته شده است که با روش‌های نوین و فن آوری محاسبات کامپیوتری در زمان کوتاهی یک چکاب کامل از وضعیت هاله و چاکراهای انسان، به کمک هاله انگشتان انجام می‌دهد. از این روش در مراکز تحقیقاتی و بیمارستانهای کشورهایی مثل امریکا، انگلستان، آلمان، ایتالیا و اسپانیا برای بررسی حالات سلامتی و بیماری استفاده می‌شود. ابن سینا دانشمند بزرگ ایرانی هاله را می شناخته و می دیده است، روش‌هایی نیز برای تاثیر گذاری بر آن داشته که در تشخیص و درمان از آن استفاده می کرده است. امروزه کتابهای زیادی در رابطه با هاله و اثرات آن و ویژگیهای آن نوشته شده است و حجم زیادی اطلاعات، مقالات و عکس از هاله بر روی اینترنت موجود می‌باشد. اهمیت هاله برای ما در این است که هرگونه بیماری جسمی و یا مشکل ذهنی در انسان ابتدا بصورت توده‌ای از انرژی منفی در هاله پدیدار می‌شود بنابراین می‌توان قبل از بیمار شدن جسم نشانه‌های آن را در هاله یافت و از بروز آن در جسم جلوگیری کرد. تامین انرژی مورد نیاز ابعاد مختلف وجود انسان بخصوص ابعاد ماورایی، برقراری ارتباط درونی بین ابعاد مختلف وجود انسان و همچنین ایجاد ارتباط بین انسان و جهان از وظایف هاله نورانی انسان می‌باشد.

انرژی در بدن[ویرایش]

انرژی‌های هاله با نامهای مختلفی از جمله «چی» یا«شی» در چین، «پرانا» در هند، «کی» در ژاپن نامیده می‌شود. «کی» یکی از دو بخش انرژی ریکی (ری _ کی) است. یکی از ویژگیهای ریکی این است که همزمان بر تمام سطوح انرژی‌های انسان تاثیر می‌گذارد و همه ابعاد وجودی انسان را متعادل می‌کند. شناخت هاله به عنوان بخشی از وجود ما می‌تواند اطلاعات کاملتری از ابعاد ماورایی انسان را در اختیار ما قرار دهد و ما را بیش از پیش به شناخت خود رهنمون گرداند، با شناخت پیچیدگی‌های وجود خود بیشتر به عظمت، قدرت و توانایی‌های خود پی خواهیم برد. هاله انسان بطور طبیعی در شب و هنگام خواب شارژ می‌شود و انرژی جذب می‌کند و در طول روز این انرژی مصرف می‌شود.

منابع[ویرایش]

  • ویکی‏‍پدیا انگلیسی
  • محمد امین، راه میانبر ۱۳۸۲