نیسان آبی (مجموعه نمایش خانگی)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
نیسان آبی
Nisan abi.jpg
ژانرکمدی
نویسندهسعید دولتخانی[۱]
سعید هوشیار[۱]
کارگردانمنوچهر هادی[۱]
راویبهادر مالکی
آهنگسازآریا عظیمی‌نژاد[۱]
کشور سازندهایران
زبان اصلیفارسی
شمار فصل‌ها۱
شمار قسمت‌ها۲۰
تولید
تهیه‌کنندهاحسان ظلی‌پور[۱]
فیلم‌برداریروزبه رایگا[۱]
تدوین‌گرسیاوش کردجان[۱]
مدت۶۰ دقیقه
توزیع‌کنندهفیلیمو
پخش
شبکهٔ اصلیشبکه نمایش خانگی
انتشار اولیه۲۸ مهر ۱۴۰۰ –
۱۹ اسفند ۱۴۰۰

نیسان آبی یک مجموعه نمایش خانگی ایرانی به کارگردانی منوچهر هادی و تهیه‌کنندگی احسان ظلی‌پور است که از ۲۸ مهر ۱۴۰۰ تا ۱۹ اسفند ۱۴۰۰ در سرویس استریمینگ فیلیمو پخش می‌شد.[۱] فیلمنامه نیسان آبی را سعید دولتخانی و سعید هوشیار بر اساس فیلمنامه سینمایی نیسان آبی نوشته کمیل روحانی به نگارش درآورده اند.[۲] به گفتهٔ احسان ظلی‌پور و آرش ظلی‌پور فصل دوم این مجموعه در سال ۱۴۰۲ (احتمالا نوروز) پخش خواهد شد.

داستان[ویرایش]

نیسان آبی قصه جمشید است و رضا، قصه دو دوست قدیمی که روزی روزگاری عاشق دو خواهر به اسم زری و پری شدند و با آنها ازدواج کردند. جمشید شیفته جمشید هاشم پور است و نیسان آبی اش؛ رضا هم عاشق شعر و شاعری و در رویاهایش شاعری نامدار! جمشید روی نیسانش کار می کند و ریال روی ریال می گذارد تا چرخ زندگی اش بچرخد که البته سخت می چرخد، رضا هم در جستجوی فرصتی برای بهبود اقتصاد زندگی اش و شغلی بهتر! البته قصه ها دست از سر زندگی جمشید و رضا برنمی دارند و مدام آنها را درگیر اتفاقاتی ریز و درشت می کنند، اتفاقاتی که گهگاه لحظات شیرینی می سازند و گاهی هم غمگین! نیسان آبی قصه جیب خالی است و پول، قصه عشق است و شیفتگی، قصه خیانت است و وفاداری و از همه مهمتر نیسان آبی قصه خانواده است و خانواده و خانواده.

بازیگران[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. ۱٫۰۰ ۱٫۰۱ ۱٫۰۲ ۱٫۰۳ ۱٫۰۴ ۱٫۰۵ ۱٫۰۶ ۱٫۰۷ ۱٫۰۸ ۱٫۰۹ ۱٫۱۰ ۱٫۱۱ ۱٫۱۲ ۱٫۱۳ ۱٫۱۴ ۱٫۱۵ ۱٫۱۶ ۱٫۱۷ ۱٫۱۸ ۱٫۱۹ ۱٫۲۰ ۱٫۲۱ ۱٫۲۲ ۱٫۲۳ ۱٫۲۴ ۱٫۲۵ ۱٫۲۶ ۱٫۲۷ ۱٫۲۸ ۱٫۲۹ ۱٫۳۰ ۱٫۳۱ ۱٫۳۲ «یک سریال کمدی از کارگردان «دل» و «عاشقانه»». ایسنا. ۲۰۲۱-۱۰-۱۰. دریافت‌شده در ۲۰۲۱-۱۰-۱۱.
  2. ««نیسان آبی» رکورد زد». ایمنا. ۲۰۲۱-۱۰-۲۳. دریافت‌شده در ۲۰۲۱-۱۰-۲۴.

3.https://www.filimo.com/m/94069/%D9%86%DB%8C%D8%B3%D8%A7%D9%86_%D8%A2%D8%A8%DB%8C

پیوند به بیرون[ویرایش]