نفت (کتاب)

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

نفت (کتاب) رمانی از آپتون سینکلر است که برای اولین بار در سالهای ۲۷-۱۹۲۶ منتشر شده و به عنوان روایت شخص سوم گفته شده است و فقط صفحات آغازین آن در شخص اول نوشته شده است. این کتاب در زمینه رسوایی تیپات دم دولت هاردینگ نوشته شده است و در جنوب کالیفرنیا رخ می دهد. این کتاب یک طنز اجتماعی و سیاسی است که نافرمانی های انسانی همه شخصیت های آن را می خواند.

نفت (کتاب)
پرونده:OilNovel.jpg
چاپ نخست
نویسنده(ها)آپتون سینکلر
کشورایالات متحده
زبانانگلیسی
گونه(های) ادبیسیاسی
ناشرآلبرت و چارلز بونی
تاریخ نشر
۱۹۲۶–۲۷
گونه رسانهپشتیبان (چاپ)
شمار صفحات۵۲۸
شماره اوسی‌ال‌سی463840244

شخصیت اصلی جیمز آرنولد راس جونیور ، با نام مستعار بانی ، پسر یک سرمایه دار نفتی است. احساسات دلسوز بانی نسبت به کارگران میدان نفتی و سوسیالیست ها در طول داستان با پدرش بحث و گفتگو می کند.

این رمان به عنوان الهام بخش از فیلم خون به پا خواهد شد است .

شخصیت ها

 • جیمز آرنولد راس (با نام مستعار پدر ) ، میلیونر نفتی خودساخته است.
 • جیمز آرنولد "بانی" راس جونیور ، تنها پسر یک میلیونر نفتی.
 • پل واتکینز ، پسر کشاورز که از خانه فرار می کند ، توسط یک متفکر آزاد آموزش می یابد و به عنوان وکیل مدافع حقوق کارگران تبدیل می شود. وی پس از گذراندن وقت در سیبری پس از جنگ جهانی اول ، با بلشویک ها همدردی می کند و کمونیست می شود.
 • ورنون روسکو ، شریک تجاری پدر ، و به طور حتم آنتاگونیست رمان است. او یک تاجر حریص است که به رشوه دادن دولت برای دستیابی به زمین برای حفاری نفت کمک می کند. او همچنین برای رهایی اتحادیه هایی که با او مخالف هستند با رشوه دادن مقامات برای بیرون کردن اعضای آن به زندان کار می کند.
 • آلبرتا "برتی" راس ، خواهر بزرگتر بانی و یک جامعه شناس.
 • خاله اِما ، عمه بانی ، خواهر ناتنی برادر آرنولد راس. او با خانواده زندگی می کند.
 • روت واتکینز ، خواهر کوچکتر پل ، که همسن بانی است.
 • الی واتکینز ، برادر پل.

سازگاری

فیلم سینمایی خون به پا خواهد شد محصول سال ۲۰۰۷ ، به کارگردانی پل توماس اندرسن ، از این رمان الهام گرفته شده است ، اما داستان خیلی متفاوت است. پل توماس اندرسن گفت که او فقط ۱۵۰ صفحه نخست کتاب را در فیلم خود گنجانیده است ، بنابراین بقیه فیلم و رمان تقریباً متفاوت هستند.

اندرسن با الهام از موزه های نفتی در شهر کرن ، کالیفرنیا و کتابخانه ها و موزه های منطقه پیرامون سیلور سیتی ، نیومکزیکو و همچنین عکاسی دوره ای ، که نقش مهمی در شکل گیری فیلمنامه و فیلم او داشتند. [۱] [۲] [۳]

منابع

<references group="" responsive="0">

 1. Advanced Publicity: Press Release. "There Will Be Blood: Production Notes". Paramount Vantage. Archived from the original on 2008-05-15. Retrieved 2010-08-01.
 2. Hirschberg, Lynn (November 11, 2007). "The New Frontier's Man". The New York Times Magazine.
 3. Levy, Emanuel. "There Will Be Blood by Paul Thomas Anderson". Emanuel Levy.