تافتون

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از نان تافتون)
پرش به ناوبری پرش به جستجو
تافتون
Taftan nan 01.jpg
نام(های) دیگرTaftoon
نوعنان
خاستگاهایران
ترکیبات اصلیآرد، زعفران، هل
  •   پرونده‌های رسانه‌ای مربوط به تافتون در ویکی‌انبار 
پخت نان تافتون به شیوه سنتی در ماسوله

نان تافتون یا تافتان نان تردی است که از خمیر فطیر یا خمیر «کم ورآمده» پخته می‌شود.

نان تافتون، نان سنتی مسطحی است که از آرد معمولی (سبوس گرفته) و آرد ستاره به نسبت لازم، آب، نمک، مخمر صنعتی یا خمیر ترش طی فرآیندهای تخمیر تهیه شده و پس از شکل‌دهی به صورت خاص خود بر روی سطح داغ پخته می‌شود. نان تافتون در گذشته بی نمک پخت می‌شد و به عنوان نان رژیمی برای بیماران دارای فشار خون مورد استفاده بوده‌است.

شکل ظاهر ی نان تافتون: قرص نان تافتون به شکل دا یره به قطر تقریبی ۴۰ سانتی‌متر به ضخامت ۳ الی ۴ میلی مترو به منظور پخت کامل و رسیدن حرارت به سطح دایره شکلی نان، سوراخ‌هایی را روی آن با پنجه دست یاچرخ دنده ایجاد می‌کنند و معمولاً در دو نوع تنور سنتی و دستگاهی و با اندازه‌های کوچک و بزرگ پخت می‌شود.

مواد لازم نان تافتون: مخلوطی از آرد کامل، آرد ستاره و مایه ی خمیر صنعتی یا خمیر ترشی که پیشتر نانوا فراهم آورده و مقداری در حدود ۲۰۰ گرم شیره خرما در هر ۱۰ کیلوگرم آرد و افزودنی‌های مجاز ا ست. خمیر را پس ازسرشتن و ورز دادن با دست یا همزن به صورت چانه‌های ۴۲۰ الی ۵۰۰ گرمی درآورده وهمراه پهن و یکنواخت کردن باوردنه با چرخ دنده‌های فلزی ویژه سوراخ سوراخ نموده و با بالشتک(ناوند یاناونده)که همان «نان وند» ست به دیواره تنور زنند.

منابع[ویرایش]