ناصرالدین

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
(تغییرمسیر از ناصرالدین (دورود))
ناصرالدین
ناصرالدین (دورود)
ناصرالدین
کشور ایران
استانلرستان
شهرستاندورود
بخشبخش مرکزی
نام(های) دیگرندارد
نام(های) پیشینندارد
مردم
جمعیت۱۸.۶۴۳
جغرافیای طبیعی
ارتفاع1724/10
آب‌وهوا
میانگین دمای سالانه45 15-
روزهای یخبندان سالانه20 روز در زمستان
اطلاعات شهری
شهردارمجید دلیخون
تأسیس شهرداری1387 خورشیدی
پیش‌شمارهٔ تلفن0664328
کد آماری۲۱۷۳۵۲


ناصرالدین (دورود)، منطقه ای از توابع بخش مرکزی شهرستان دورود در استان لرستان ایران است. این منطقه یکی از بزرگترین محله های استان لرستان که در شهرستان دورود قرار دارد. جمعیت آن سال های اخیر درحال رشد است به طوری که بیشتر زمین های کشاورزی این منطقه مسکونی شده است.ناصرالدین دارای آب و هوای کوهستانی زمین دشتی صاف و همواری دارد این ویژگی افراد زیادی را جهت سکونت جذب کرده است. از طریق جاده ناصرالدین به روستا ها و امام زاده های اطراف (امامزاده پیر خلیل) دسترسی داشت و به همین دلیل این منطقه در مناسبت های مذهبی و جشن ها بیشترین شلوغی و ترافیک را در خود جای داده است. ناصرالدین درگذشته جز دهستان ژان بود اما در سال ۱۳۹۰ به یکی از محله های دورود ملحق شد.به دلیل مهاجر پذیر بودن این منطقه گویش ها و زبان های مختلفی در بین این جوامع رایج است که رایج ترین آنها: لری_ترکی_بختیاری_لکی و فارسی است.

تپه ناصرالدین

جمعیت[ویرایش]

این منطقه در دهستان ژان قرار دارد و براساس سرشماری مرکز آمار ایران در سال ۱۳۸۵، جمعیت آن 18.636 نفر (2.323خانوار) بوده‌است.

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  • «نتایج سرشماری عمومی نفوس و مسکن ۱۳۸۵». درگاه ملی آمار ایران. بایگانی‌شده از اصلی در ۱ ژانویه ۲۰۱۳. دریافت‌شده در ۱ ژانویه ۲۰۱۳.