مگان مک‌دونالد

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد

مگان مک‌دونالد (به انگلیسی: Megan McDonald) نویسنده آمریکایی ادبیات کودک و نوجوان

مگان مک‌دونالد در فوریه ۱۹۵۹ در ایالت ویرجینیا به دنیا آمد. وی در مدرسه ویرجینیا دیر دوره دبستان را گذراند و مدرک فوق لیسانش را در رشته کتابداری از دانشگاه پیتسبورگ گرفت. وی اولین نوشته‌اش را در ده سالگی در روزنامه مدرسه‌اش منتشر کرد.

از کتاب‌های او می‌شود به مجموعه داستان‌های جودی دمدمی(تصویر گری پیتر اچ ری نولدز به انگلیسی Peter h.Reynolds)اشاره کرد که توسط نشر افق و با ترجمه محبوبه نجف‌خانی در ایران به چاپ رسید و مجموعه رنگی جودی دمدمی و استینک نیز توسط همین نشر و مترجم منتشر شد.

جودی دمدمی و استینک[ویرایش]

جودی دمدمی و استینک (به انگلیسی: Judy Moody and stink) نام یکی از کتاب‌های مشهور مگان است. این کتاب دربارهٔ ماجراهای دختری بنام جودی است که ماجراهای جالبی را به همراه دوستانش استینک، راکی، فرانک و ایمی نیمی تجربه می‌کند.و همچنین مجموعه ی ۱۰ جلدی استینک که برادر جودی دمدمی است ؛ این مجموعه ی ۱۰ جلدی اتفاقات عجیب و غریب زندگی استینک را روایت می کنید که ماجراهایی با خواهرش جودی و دوستانش در مدرسه و حیوانات عجیب خانگی او است . که به شما عزیزان پیشنهاد میکنم حتما این کتاب هارا مطالعه کنید و از مطالب جالب این کتب لذت ببرید‌ .

منابع[ویرایش]

موسسه نشر افق (کتاب‌های فندق)