بانک مهر اقتصاد

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
بانک مهر اقتصاد
صنعت بانکداری
مدیر عامل سید ضیاالدین ایمانی
وب‌گاه mebank.ir

بانک مهر اقتصاد (با نام پیشین مؤسسه مالی اعتباری مهر، و پیش‌تر صندوق قرض الحسنه بسیجیان) یک موسسهٔ مالی و اعتباری تبدیل شده به بانک، وابسته به بنیاد تعاون سازمان بسیج مستضعفین است.[۱]

این مؤسسه مالی و اعتباری در رتبه‌بندی شرکت‌های برتر ایران بر اساس اطلاعات سال مالی ۱۳۹۲ در ردهٔ هفدهمین شرکت برتر ایران از نظر میزان فروش/درآمد قرار گرفت و نیز در سال ۹۴ در کل سیزدهم و بین تمامی بانکهای کشور در رتبه ششم قرار گرفت.[۲] این بانک در ارایه طرحهای متنوع تسهیلاتی به عموم مردم بسیار موفق عمل کرده‌است و به این دلیل جایگاه محبوبی بین مردم یافته‌است.

تاریخچه و دستاوردها[ویرایش]

صندوق قرق‌الحسنه بسیجیان در سال ۱۳۷۲ با سرمایه ۱۰ میلیون ریال آغاز به کار کرد[۳] و از شروع فعالیت با توجه به نیاز مبرم کشور به تحول در زمینه سامانه بانکداری سنتی، ارایه خدمات بانکداری الکترونیکی را سرلوحه فعالیت بانکی و پولی خود قرار داد. این مؤسسه در حال حاضر دارای بیش از ۸۰۰ شعبه در سراسر ایران است.

مؤسسه مهر در مهر ماه ۱۳۹۱ موفق به تبدیل به شرکت سهامی عام گردید و اداره ثبت شرکتها نام بانک مهراقتصاد را ثبت نمود.

بانک مهراقتصاد عضو شبکه شتاب نیست ولی امکان پرداخت و وصول وجه شتابی به طریق اینترنت میسر می‌باشد. همچنین امکان انتقال وجه از سامانه آپ و همراه کارت برای بانک مهر اقتصاد بعنوان مبدأ و مقصد انتقال در کنار سایر بانکها فراهم می‌باشد. طبق رده‌بندی سازمان مدیریت صنعتی بانک مهر اقتصاد پنجمین بانک ثروتمند ایران بشمار می‌آید و بیشتر اندوخته را نزد بانک مرکزی دارد.[نیازمند منبع] هزار و دویست میلیارد تومان اندوخته بانک مهراقتصاد می‌باشد. دفتر مرکزی بانک مهر اقتصاد در خیابان پاسداران نبش خیابان توحیدی می‌باشد.

بانک مهر اقتصاد و صد شرکت برتر ایران:

رتبه ۹۲ در سال مالی ۱۳۸۶

رتبه ۳۷ در سال مالی ۱۳۸۷

رتبه ۲۸ در سال مالی ۱۳۸۸

رتبه ۲۸ در سال مالی ۱۳۸۹

رتبه ۱۷ در سال مالی ۱۳۹۰

رتبه ۱۹ در سال مالی ۱۳۹۱

رتبه ۱۷ در سال مالی ۱۳۹۲

رتبه ۱۹ در سال مالی ۱۳۹۳

رتبه ۱۳ در سال مالی ۱۳۹۴

پانویس

پیوند به بیرون[ویرایش]

رتبه‌بندی ۱۰۰ شرکت برتر ایران