مؤسسه آموزش عالی علوم و توسعه آریا

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
موسسه آموزش عالی علوم و توسعه آریا
موسسه آموزش عالی علوم و توسعه آریا.JPG
تأسیس 1390
نوع غیرانتفاعی غیردولتی
رئیس مصطفی احمدوند
ارائه دهنده رشته‌های کارشناسی ارشد مهندسی عمران-سازه - کارشناسی مهندسی عمران-عمران، کاردانی عمران، کارشناسی مهندسی نقشه برداری، کارشناسی مهندسی صنایع، کارشناسی معماری، کاردانی کامپیوتر
کاردانی دارد
کارشناسی دارد
کارشناسی ارشد دارد
مکان گرمسار، استان سمنان
وابسته به وزارت علوم تحقیقات و فناوری
وب‌گاه http://www.otaria.ac.ir

موسسه آموزش عالی علوم و توسعه آریا از موسسات آموزش عالی غیردولتی-غیرانتفاعی شهر گرمسار در استان سمنان ایران است. این موسسه وابسته به مرکز تحقیقات بتن می باشد.

امکانات موسسه[ویرایش]

دانشگاه علوم و توسعه آریا در رشته های مهندسی عمران، صنایع، کامپیوتر و معماری در مقاطع تحصیلی کارشناسی ارشد، کارشناسی و کاردانی در استان سمنان - شهرستان گرمسار مشغول فعالیت می باشد.

با عنایت به دریافت مجوز از معاونت پژوهشی وزارت علوم، تحقیقات و فناوری برای مشارکت با مرکز تحقیقات بتن "متب"، نماینده مرکز تحقیقات موسسه بین المللی بتن (ACI) و موسسه پژوهشی برتر منتخب کشور که به دریافت لوح سپاس از طرف وزارت علوم، تحقیقات و فناوری در سال ۱۳۸۹ نائل آمد، موفق به تاسیس شعبه مرکز تحقیقات بتن متب در مجموعه دانشگاه در شهرستان گرمسار گردیده است.

دانشگاه علوم و توسعه آریا با دارا بودن سایت کامپیوتر و اینترنت وایرلس رایگان برای دانشجویان و اساتید در سراسر دانشگاه، کتابخانه مرکزی با کتب فارسی و انگلیسی و eBooks موسسه بین المللی بتن (ACI) و کتابخانه دیجیتالی، سلف‌ها و نمازخانه‌ها، میزهای پینگ پونگ مخصوص برادران و خواهران، بوفه و فضای عمومی، دفتر کانال ارتباط با صنعت، دفتر شاخه دانشجویی موسسه بین المللی بتن (ACI)، اندیشگاه دیدبان آینده، تیم‌های مسابقات بتن (ACI)، تیم کانوی بتنی، ستاد اجرایی و برگزاری همایش‌های موسسه و مسابقات دانشجویی (ACI)، دفتر بسیج دانشجویی، دفتر انجمن علمی "مهندسی بتن و سازه‌های بتنی ایران"، مجله تکنولوژی بتن (ACI)، و نشریه علمی و پژوهشی "فناوری بتن و سازه‌های بتنی" در شهرستان گرمسار به منظور آموزش و ارتقای سطح دانش دانشجویان و انتقال دستاوردهای پژوهشی با ارایه دوره‌های آموزشی و تعلیم مهارت‌های فنی با گواهینامه‌های بین المللی بتن(ACI) فعالیت می‌نماید.

گروه‌های آموزشی موسسه[ویرایش]

گروه مهندسی عمران
 • کارشناسی ارشد مهندسی عمران - سازه
 • کارشناسی پیوسته مهندسی عمران - عمران
 • کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی عمران – عمران
 • کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی عمران – ساختمان
 • کارشناسی ناپیوسته مهندسی تکنولوژی عمران – نقشه برداری
 • کاردانی پیوسته کارهای ساختمانی
 • کاردانی پیوسته کارهای بتنی
گروه مهندسی صنایع
 • کارشناسی ناپیوسته مهندس صنایع ایمنی صنعتی و محیط کار
گروه معماری
 • کارشناسی پیوسته معماری شهرسازی
 • کارشناسی ناپیوسته معماری
 • کاردانی پیوسته نقشه کشی معماری
گروه کامپیوتر
 • کاردانی پیوسته کامپیوتر نرم افزار

شرایط پذیرش دانشجو[ویرایش]

پذیرش دانشجو در موسسه مانند سایر دانشگاه‌ها و موسسات آموزش عالی وابسته به وزارت علوم، تحقیقات و فناوری توسط سازمان سنجش آموزش کشور و از طریق آزمون سراسری صورت می‌پذیرد. پذیرفته شدگان از مرحله ثبت نام تا مرحله فراغت از تحصیل از کلیه جهات پژوهشی، آموزشی، دانشجویی، انضباطی، پرداخت شهریه و غیره تابع مقررات مصوب شورای عالی انقلاب فرهنگی و وزارت علوم، تحقیقات و فناوری می باشند و دانشنامه‌های فارغ التحصیلان، توسط وزارت علوم تحقیقات و فناوری صادر می‌شود.

محل تشکیل کلاسهای کارشناسی ارشد در مرکز تحقیقات بتن واقع در تهران بوده و سایر کلاسها در محل موسسه در گرمسار برگزار می گردد.

منابع[ویرایش]

پیوند به بیرون[ویرایش]