پرش به محتوا

مورتال کامبت در برابر دنیای دی‌سی

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
مورتال کامبت در برابر دنیای دی‌سی
توسعه‌دهنده(ها)میدوی گیمز
ناشر(ها)میدوی گیمز
کارگردان(ـان)اد بون
طراح(ـان)پائولو گارسیا
جان ادواردز
نویسنده(ها)جان فوگل
سریمورتال کامبت
موتورموتور آنریل ۳
سکو(ها)ایکس‌باکس ۳۶۰
پلی‌استیشن ۳
تاریخ(های) انتشار
ژانر(ها)مبارزه‌ای
حالت(ها)تکنفره، چندنفره
رسانهدی‌وی‌دی، دیسک بلو-ری
گروه سنیCERO: C
ESRB: T
PEGI: +۱۶

مورتال کامبت در برابر دنیای دی‌سی (به انگلیسی: Mortal Kombat vs. DC Universe) یک بازی ویدئویی مبارزه‌ای کراس‌اور میان جهان‌های مورتال کامبت و دی‌سی کامیکس است که توسط میدوی گیمز توسعه یافته‌است. این بازی آخرین نسخه از فرنچایز مورتال کامبت بود که توسط شرکت میدوی گیمز ساخته شد، زیرا در سال ۲۰۰۹ ورشکسته شد و فرنچایز مورتال کامبت به سرگرمی تعاملی برادران وارنر فروخته شد. این بازی هشتمین نسخه در سری مورتال کامبت است، با این حال داستان آن به هفت بازی نخست یا هر بازی دیگری در سری ربطی ندارد. این بازی در ۱۶ نوامبر سال ۲۰۰۸ منتشر شد و شخصیت‌های آن از هر دو فرنچایز بودند. داستان آن به دست جیمی پالمیوتی و جاستین گری نوشته شد. دنباله این بازی، یک بازسازی از مورتال کامبت در ۲۰۱۱ و بی‌عدالتی: خدایان میان ما در سال ۲۰۱۳ بود.

داستان بازی پس از زمانی رخ می‌دهد که ریدن، خدای تندر و سوپرمن، پشتیبان متروپولیس، حمله‌هایی را از جهان‌هایشان دور می‌کنند. حمله به‌طور همزمان، باعث ادغام شدن شخصیت‌های شرور جهان‌های مورتال کامبت و دی‌سی، شائو کان و دارک‌ساید می‌شود و در نتیجه دارک کان به وجود می‌آید. وجود آمدن دارک کان باعث می‌شود که دو جهان در یکدیگر آمیخته و اگر روند ادغام پیش برود، باعث نابودی هردو می‌شود. نوسان قدرت شخصیت‌های هر دو جهان تغییر می‌کنند، یا قوی‌تر می‌شوند یا ضعیف‌تر.

مورتال کامبت در برابر دنیای دی‌سی با به‌کارگیری موتور آنریل انجین، ساخت اپیک گیمز ساخته شده‌است و برای سکوهای پلی‌استیشن ۳ و اکس‌باکس ۳۶۰ منتشر شده‌است. این بازی نخستین بازی مورتال کامبت است که انحصاراً برای نسل هفتم کنسول‌های بازی ویدئویی ساخته شده‌است. بیشتر منتقدان پذیرفتند که مورتال کامبت در برابر دنیای دی‌سی سرگرم‌کننده بود و از مجوز به‌کارگیری شخصیت‌های دی‌سی به خوبی استفاده کرد. اما نبود ویژگی‌های بازکردنی در بازی و حرکات پایانی کم‌رنگ‌شده از لحاظ خشونت انتقاداتی در پی داشت.

گیم‌پلی[ویرایش]

بازی یک حالت داستانی دارد، که آن را می‌توان از دو بخش بازی کرد؛ یکی از سوی جهان دی‌سی و دیگری جهان مورتال کامبت و هرکدام بخش‌های خود را دارند.[۱] با توجه به بخشی که بازیکنان انتخاب می‌کنند، شخصیت‌های آن جهان شخصیت‌های جهان دیگر را به عنوان مهاجم و بیگانه می‌بیند. در طول داستان، بازیکنان می‌توانند تمامی شخصیت‌ها را بازی کنند.[۱][۲] مورتال کامبت در برابر دنیای دیسی همچنین یک حالت «چالش کمبو» دارد که در آن بازیکن باید ده کمبو اجرا کند که هر بار سخت‌تر می‌شود.[۳][۴]

شخصیت‌ها[ویرایش]

شخصیت‌های قابل بازی[۵][۶][۷]
مورتال کامبت
  • دارک کان b
جهان دی‌سی
^  شخصیت بازکردنی
^  شخصیت باس

منابع[ویرایش]

  1. ۱٫۰ ۱٫۱ خطای یادکرد: خطای یادکرد:برچسب <ref>‎ غیرمجاز؛ متنی برای یادکردهای با نام Video Interview وارد نشده است. (صفحهٔ راهنما را مطالعه کنید.).
  2. Midway (November 16, 2008). Mortal Kombat vs. DC Universe. Midway. Level/area: Story Mode.
  3. Mortal Kombat vs. DC Universe Instruction Booklet, Midway Amusement Game, LLC, 2008, p. 13
  4. خطای یادکرد: خطای یادکرد:برچسب <ref>‎ غیرمجاز؛ متنی برای یادکردهای با نام IGN Review وارد نشده است. (صفحهٔ راهنما را مطالعه کنید.).
  5. McWhertor, Michael (July 25, 2008). "Comic-con 08: Green Lantern, Joker Join MK Vs. DC Universe Line Up". Kotaku. Retrieved December 9, 2008.
  6. McWhertor, Michael (August 20, 2008). "Games Convention 08: Wonder Woman, Raiden Two Of Four New Kombatants". Kotaku. Retrieved December 9, 2008.
  7. Purchese, Rob (September 12, 2008). "Midway reveals MK vs. DC character List - Eurogamer". Eurogamer. Retrieved December 9, 2008.

پیوند به بیرون[ویرایش]