منظره پاریس از اتاق ونسان ون گوگ

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
منظره پاریس از اتاق ونسان ون گوگ (F341)
Vincent van Gogh - View from Theo’s apartment - Google Art Project.jpg
هنرمندونسان ون گوگ
سال۱۸۸۷
گونهرنگ روغن روی بوم
ابعاد
۴۶٫۰ cm × ۳۸٫۰ cm (۱۸٫۱ in × ۱۵٫۰ in)
مکانموزه ون گوگ، آمستردام

منظره پاریس از اتاق ونسان ون گوگ (به هلندی: Gezicht op de daken van Parijs) یک نقاشی از ونسان ون گوگ نقاش هلندی سبک پسادریافتگری است.

نقاشی‌های ۱۸۸۷[ویرایش]

ون گوگ با برادرش تئو در مونته مارته زندگی می‌کرد، که در بالای شهر پاریس واقع شده بود و موجب می‌شد افق زیبایی از پاریس دیده شود که او بارها در نقاشی‌هایش کشیده بود.[۱] دو تا از نقاشی‌هایش در سال ۱۸۸۷ کشیده شدند. نقاشی دیگرش منظره از پنجره ونسان[۲] از همان نقطه‌ای که این نقاشی با عنوان منظره پاریس از اتاق ونسان ون گوگ نام دارد کشیده شده نقاشی شد.[۳]

نقاشی ۱۸۸۶[ویرایش]

یک نقاشی که قبل از این کشیده شد پشت بام‌ها و پاریس یا منظره پشت بام‌ها و پشت خانه‌ها نام داشت. ون گوگ بعد از رسیدن به پاریس با دریافتگری آشنا شد، اما کمی زمان برد تا از دانش اش در کارش استفاده کند. این منظره از پنجره رنگ‌های تیره‌ای را که عادت داشت استفاده کند نشان می‌دهد، استفاده از رنگهای قهوه‌ای و خاکستری برای پشت بام هاو پشت خانه‌ها در این کار به نظر می‌رسد که ون گوگ در مرحله اول روی جدا کردن رنگ خانه‌ها و خطوط سقف‌ها تأکید دارد.[۱]

جستارهای وابسته[ویرایش]

منابع[ویرایش]

  1. ۱٫۰ ۱٫۱ "Roofs in Paris, 1886". Permanent Collection. Van Gogh Museum. 2005–2011. Retrieved 2011-05-07.
  2. "View of Paris from Vincent's Room in the Rue Lepic (F341a)". Van Gogh Paintings. Van Gogh Gallery. 2011. Retrieved 2011-05-07.
  3. "View of Paris from Vincent's Room in the Rue Lepic (F341)". Van Gogh Paintings. Van Gogh Gallery. 2011. Retrieved 2011-05-07.