مشانیر

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
مشانیر
نوع مهندسی و ساخت‌وساز
بنا نهاده 1971
دفتر مرکزی ایران تهران، ایران
محدودهٔ فعالیت خاورمیانه، آسیا،اروپا ،افریقا
مدیر عامل محسن وهابیان تهرانی
کارکنان ۱٫۰۵۴ نفر (۱۳۹۴)
وبگاه www.moshanir.co.ir

مشانیر شرکت خدمات مهندسی ایرانی است، که در زمینه ارائه خدمات مشاور مدیریت، مدیریت پروژه، اجرای زیرساخت‌های صنعتی، در زمینه‌های سد، نیروگاه‌های آبی، تولید، انتقال و توزیع برق فعالیت می‌کند.

این شرکت که وابسته به وزارت نیروی ایران است در سال ۱۳۵۰ تأسیس شد و نزدیک به ۱۱۰۰ نفر نیروی انسانی دارد. مشانیر، بزرگترین شرکت مهندسی مشاور ایران در زمینه برق و انرژی می‌باشد.

مشانیر با قریب به نیم قرن تجربه و پرسنل توانمند، قادر به ارائه خدمات مرتبط با ایجاد زیرساخت‌های رشد و توسعه در حوزه‌های تأمین انرژی شامل انواع نیروگاه‌های برق آبی، سوخت فسیلی، CHP، انرژی‌های تجدیدپذیر و بهینه‌سازی و بهره‌برداری نیروگاه ها، انتقال و توزیع شامل خطوط انتقال نیرو، پست‌های فشار قوی و شبکه‌های توزیع، آب شامل سدها و سازه‌های هیدرولیک، منابع آبی، آب شیرین کن، تصفیه آب و فاضلاب، آبرسانی و پایدارسازی و بهینه‌سازی سازه‌های آبی، حمل و نقل شامل جاده و پل، ریلی، مترو، تونل و انتقال مشتقات نفت و گاز، ساختمان و معماری و محیط زیست می‌باشد.

عرضه سهام شرکت در بورس[ویرایش]

در مهر ۱۳۹۱، شرکت مشانیر در فهرست شرکت‌های ثبت شده در سازمان بورس و اوراق بهادار ثبت شد. نماد این شرکت در بورس تحت عنوان «ومشان» است.

سهامداران شرکت حدود ۷۰۰ نفر شخصیت حقوقی و حقیقی هستند که اغلب از کارکنان مهندسین مشاور مشانیر می‌باشند. سهامداران عمده این شرکت، شرکت سرمایه‌گذاری صنایع برق و آب - صبا است و ۵ نفر اول که بیشترین مقدار سهام را دارند، افراد زیر هستند:[۱]

منابع[ویرایش]

http://rc.majlis.ir/fa/law/show/125608