مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۱۹۷۴

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به ناوبری پرش به جستجو
قهرمانی کشتی آزاد جهان ۱۹۷۴
شهر میزبانترکیه استانبول، ترکیه
زمان برگزاری۲۹ اوت – ۱ سپتامبر
قهرمانان
آزاد اتحاد جماهیر شوروی

قهرمانی کشتی فرنگی جهان ۱۹۷۴
شهر میزبانلهستان کاتوویتسه، لهستان
زمان برگزاری۱۰ – ۱۳ اکتبر
قهرمانان
فرنگی اتحاد جماهیر شوروی

مسابقات قهرمانی کشتی جهان ۱۹۷۴ در دو بخش کشتی آزاد در استانبول، ترکیه و کشتی فرنگی در کاتوویتسه، لهستان برگزار گردید.

جدول مدال‌ها[ویرایش]

رتبهکشورطلانقرهبرنزمجموع
۱ اتحاد جماهیر شوروی۱۲۵۲۱۹
۲ بلغارستان۳۶۲۱۱
۳ رومانی۱۱۵۷
۴ لهستان۱۱۱۳
 مغولستان۱۱۱۳
۶ ژاپن۱۱۰۲
۷ چکسلواکی۱۰۰۱
۸ آلمان شرقی۰۲۲۴
 ترکیه۰۲۲۴
۱۰ ایران۰۱۰۱
۱۱ مجارستان۰۰۲۲
۱۲ اسرائیل۰۰۱۱
 کانادا۰۰۱۱
 یوگسلاوی۰۰۱۱
مجموع (۱۴ کشور)۲۰۲۰۲۰۶۰

رده‌بندی تیمی[ویرایش]

رتبه آزاد مردان فرنگی مردان
تیم امتیازات تیم امتیازات
۱  اتحاد جماهیر شوروی ۵۲  اتحاد جماهیر شوروی ۵۵
۲  بلغارستان ۳۰  بلغارستان ۳۶
۳  ترکیه ۲۵  لهستان ۲۳
۴  مغولستان ۱۸  رومانی ۲۳
۵  ژاپن ۱۷.۵  مجارستان ۲۰
۶  رومانی ۱۴  آلمان شرقی ۱۲

جزئیات مدال‌ها[ویرایش]

آزاد مردان[ویرایش]

رویداد طلا نقره برنز
۴۸ ک‌گ  Hasan Isaev
بلغارستان (BUL)
 Rafig Hajiyev
اتحاد جماهیر شوروی (URS)
 Gordon Bertie
کانادا (CAN)
۵۲ ک‌گ  Yuji Takada
ژاپن (JPN)
 Ali Rıza Alan
ترکیه (TUR)
 Roman Dmitriyev
اتحاد جماهیر شوروی (URS)
۵۷ ک‌گ  Vladimir Yumin
اتحاد جماهیر شوروی (URS)
 رمضان خدر
ایران (IRI)
 Hans-Dieter Brüchert
آلمان شرقی (GDR)
۶۲ ک‌گ  Zevegiin Oidov
مغولستان (MGL)
 Doncho Zhekov
بلغارستان (BUL)
 Vehbi Akdağ
ترکیه (TUR)
۶۸ ک‌گ  Nasrulla Nasrullayev
اتحاد جماهیر شوروی (URS)
 Yasaburo Sugawara
ژاپن (JPN)
 Tsedendambyn Natsagdorj
مغولستان (MGL)
۷۴ ک‌گ  Ruslan Ashuraliyev
اتحاد جماهیر شوروی (URS)
 Yancho Pavlov
بلغارستان (BUL)
 Victor Zilberman
اسرائیل (ISR)
۸۲ ک‌گ  Viktor Novozhilov
اتحاد جماهیر شوروی (URS)
 Mehmet Uzun
ترکیه (TUR)
 Vasile Iorga
رومانی (ROU)
۹۰ ک‌گ  Levan Tediashvili
اتحاد جماهیر شوروی (URS)
 Ismail Abilov
بلغارستان (BUL)
 Mehmet Güçlü
ترکیه (TUR)
۱۰۰ ک‌گ  Vladimir Gulyutkin
اتحاد جماهیر شوروی (URS)
 Khorloogiin Bayanmönkh
مغولستان (MGL)
 Harald Büttner
آلمان شرقی (GDR)
۱۰۰+ ک‌گ  Ladislau Șimon
رومانی (ROU)
 Soslan Andiyev
اتحاد جماهیر شوروی (URS)
 Boyan Boev
بلغارستان (BUL)

فرنگی مردان[ویرایش]

رویداد طلا نقره برنز
۴۸ ک‌گ  Vladimir Zubkov
اتحاد جماهیر شوروی (URS)
 Constantin Alexandru
رومانی (ROU)
 Georgi Georgiev
بلغارستان (BUL)
۵۲ ک‌گ  Petar Kirov
بلغارستان (BUL)
 Valery Arutyunov
اتحاد جماهیر شوروی (URS)
 Nicu Gingă
رومانی (ROU)
۵۷ ک‌گ  Farhat Mustafin
اتحاد جماهیر شوروی (URS)
 Józef Lipień
لهستان (POL)
 Ivan Frgić
یوگسلاوی (YUG)
۶۲ ک‌گ  Kazimierz Lipień
لهستان (POL)
 Anatoly Kavkayev
اتحاد جماهیر شوروی (URS)
 László Réczi
مجارستان (HUN)
۶۸ ک‌گ  Nelson Davidyan
اتحاد جماهیر شوروی (URS)
 Heinz-Helmut Wehling
آلمان شرقی (GDR)
 Andrzej Supron
لهستان (POL)
۷۴ ک‌گ  Vítězslav Mácha
چکسلواکی (TCH)
 Klaus-Peter Göpfert
آلمان شرقی (GDR)
 Iosif Berishvili
اتحاد جماهیر شوروی (URS)
۸۲ ک‌گ  Anatoly Nazarenko
اتحاد جماهیر شوروی (URS)
 Dimitar Ivanov
بلغارستان (BUL)
 Ion Enache
رومانی (ROU)
۹۰ ک‌گ  Valery Rezantsev
اتحاد جماهیر شوروی (URS)
 Stoyan Nikolov
بلغارستان (BUL)
 Dumitru Manea
رومانی (ROU)
۱۰۰ ک‌گ  Nikolay Balboshin
اتحاد جماهیر شوروی (URS)
 Kamen Goranov
بلغارستان (BUL)
 Nicolae Martinescu
رومانی (ROU)
۱۰۰+ ک‌گ  Aleksandar Tomov
بلغارستان (BUL)
 Shota Morchiladze
اتحاد جماهیر شوروی (URS)
 János Rovnyai
مجارستان (HUN)

منابع[ویرایش]