پردیس شهید بهشتی مشهد

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

|دانشگاه فرهنگیان]]

پردیس شهید بهشتی
تأسیس ۱۳۴۰
نوع سراسری (دولتی)
رئیس دکتر سید حسین مجتبوی
معاون آموزشی دکتر سید عباس میرشجاعیان
مکان مشهد

پردیس شهید بهشتی مشهد از پردیسهای دانشگاه فرهنگیان در استان خراسان رضوی است. این پزدیس فعالیت خود را از سال ۱۳۴۰ به عنوان دانشسرای راهنمایی مشهد آغاز نمود و پس از انقلاب اسلامی با نام «مرکز تربیت معلم شهید بهشتی مشهد» و بعدها «مرکز تربیت معلم شهید خورشیدی مشهد» با ظرفیت ۱۵۰۰ دانشجوی پسر در رشته‌های مختلف فعالیت می‌کرد. در حال حاضر این مرکز در رشته‌های علوم تربیتی، زبان انگلیسی، ریاضی، علوم تجربی، ادبیات فارسی، ادبیات عرب، شیمی، فیزیک، زیست، تربیت بدنی، هنر، امور تربیتی و... دانشجو می‌پذیرد[۱] و در دو مقطع کاردانی و کارشناسی مدرک ارائه می‌دهد.

این پردیس دارای ۴ مرکز ثامن الححج مشهد - علامه طباطبایی سبزوار - شهیدرجایی تربت حیدریه - مرکز آموزش عالی دانشور نیشابور است.

دپارتمان علوم تربیتی و روانشناسی[ویرایش]

این دپارتمان در بهمن ماه سال ۹۳ در ساختمان شهید خورشیدی پردیس شهید بهشتی؛ شروع به فعالیت کرده است و شامل کلاس‌ها و اتاق اساتید در رشته علوم تربیتی و روانشناسی می‌باشد. لازم است ذکر شود که بیشترین تعداد دانشجویان پردیس شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیانٰ در رشته علوم تربیتی مشغول به تحصیل می‌باشند.

نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه[ویرایش]

دفتر نهاد نمایندگی رهبری در دانشگاه فرهنگیان خراسان رضوی از تیر ماه سال ۱۳۹۳ شروع به فعالیت کرد و اولین مسئول این دفتر نیز که هم اکنون متصدی آن می‌باشد؛ حجت الاسلام دکتر مهدی جودکی اراکی است.

حوزه پِژوهش[ویرایش]

حوزه پژوهش و روابط عمومی پردیس شهید بهشتی دانشگاه فرهنگیان در سال ۱۳۹۳ تاسیس شده است و مسئول کنونی آن دکتر محمدجواد فرحبخش می‌باشد.


پیوند به بیرون[ویرایش]

پانویس[ویرایش]

منابع[ویرایش]