مرکزپزشکی وست سایدکیصر

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

مرکز پزشکی وست ساید کیصر یک بیمارستان در محله تاناسبورن در هیلسبورودر ایالت اورگان است.

تاریخچه[ویرایش]

در ماه اوت ۲۰۱۳بیمارستان ۱۲۶ تختی افتتاح شد، این تاسیساتکیسر پرمننت برنامه‌ریزی شده است تا بعد از آن به ۱۷۴ تخت افزایش دهند.

این توسط معماران الربه بکت (به انگلیسی:Ellerbe Becket) و پترسن کولبرگ (به انگلیسی:Petersen Kolberg) و همکاران معماران برنامه ریزان طراحی شده است. بیمارستان ۲۲۰ میلیون دلاری شامل دفتر پزشکی سان ست کیصر که در سال ۱۹۸۷ در سمت غرب منطقه بزرگ پورتلند افتتاح شد. پس از آنکه واشینگتن در اوت ۱۹۸۶ شهرستان مستقل شد کیصر پرماننته در دفتر پزشکی سان ست خود به وسعت ۵۰ هکتار ورشکسته شد. این مرکز، ۴۱٫۰۰۰ فوت مربع (۳۸۰۰ مترمربع) دو طبقه ساختمان آجری طراحی شده توسط شرکای زیمر گانسوال فراسکا (به انگلیسی: Zimmer Gunsul Frasca Partnership) با هزینه ۵٫۲ میلیون دلار احداث گردید و در سال ۱۹۸۷ افتتاح شد. این سازمان در اصل برای ساخت یک بیمارستان در سایت علاوه بر مطب‌های پزشکی برنامه‌ریزی کرد. این برنامه در اواسط ۱۹۹۰شکست خورد و در سال ۱۹۹۷، ۱۴هکتار از سایت به شرکت ترامل کراو (به انگلیسی: Trammell Crow Company) برای ساخت و ساز آپارتمان فروخته شد.

در ژوئن ۲۰۰۵، کیصر طرح‌هایی برای ساخت یک بیمارستان ۱۳۸ تخت خوابی در سایت بعد از زمانی که هیلسبورو تصمیم گرفت بیمارستان در ونکوور، واشنگت نسازد. قیصرتصمیم گرفت ۲۱ هکتار زمین از ورزشی ساز نایک در نزدیکی بیورتون (به انگلیسی:Beaverton) برای ساخت و ساز بیمارستان برنامه‌ریزی شده بخرد، اما نایک حمایت از بعد از بیورتون برنامه‌ریزی شده به ضمیمه دفتر مرکزی نایک. (but Nike backed out after Beaverton planned to annex Nike's headquarters.) هیلسبورو زودتر طرح‌های آینده نگری بهداشتی و خدمات برای ساخت یک بیمارستان جدید در بخش Orenco از شهرستان را رد کرد، بهداشت و در مان توالیتی (به انگلیسی:Tuality) با اساس هیلسبورو (به انگلیسی:Hillsboro-based) با این طرح پراویدنس با توجه به نزدیکی به بیمارستان توالیتی (تنها بیمارستان در شهرستان) در مرکز شهر هیلسبورو مخالف بود. با این حال، توالیتی مخالف طرح بیمارستان کیصر به عنوان آن را به سازمان حفظ سلامت بیمارستان به عنوان یک رقیب مستقیم مشاهده نمی‌باشند، نیست، برنامه‌های اصلی درهیلسبورو برای ۲۸۵٫۰۰۰٫۰۰۰ دلار تسهیلات در هر ساخت و سازکه باید در پاییز ۲۰۰۶ آغاز شده و در بهار سال ۲۰۰۹افتتاح شود، نامیده می‌شود. پس از تکمیل، مرحله اول این بود که ۴۲۰۰۰۰ متر مربع زیربناداشته باشد، و از ۱۳۸ تخت اولیه پیشرفت کند. ساختمان اصلی بیمارستان، دو پارکینگ، یک ساختمان اداری پزشکی و ساختمان پشتیبانی از بیمارستان به بخشی از اولین مرحله از ساخت و ساز، با ساختمان‌های اضافی و تخت‌های بیمارستان به ابعاد۲۰۰۰۰۰۰ فوت مربع بعداً به فضای باز اضافه شد. این شهرستان برنامه اولیه طراحی به عنوان بیش از حد صنعتی در طراحی را رد کرد و به درخواست برای ساختمان بیش از ۲۷متر(۹۰ فوت) در ارتفاع اجازه را نخواهد داد. کمیسیون برنامه‌ریزی هیلسبورو یک طرح تجدید نظر در نوامبر ۲۰۰۵ که شامل یک ساختمان برنامه‌ریزی شده به ۲۸متر همراه با بهبود زیبایی شناسی به دانشگاه، تأیید و شورای شهرستان طرح را در ماه بعد تصویب کرد. کیصر نیز مسئول برخی از بهبود زیرساخت‌ها در منطقه تاناسبورن (به انگلیسی:Tanasbourne)برای کاهش افزایش ترافیک تولید شده توسط مجتمع بیمارستانی می‌باشد. در سال ۲۰۰۶، رقبای میراث سیستم‌های بهداشتی و آینده نگری، که هر دو کار شبکه‌های بیمارستان در منطقه بزرگ پورتلند انجام می‌دادند، مخالف این پروژه بوده و تلاش کردند تا دولت گواهی نامه مورد نیاز برای ساخت یک بیمارستان در اورگان صادر نکند. پس از جلسات عمومی و استدلال هر دو طرف، گواهی مورد نیاز کیصر در ژانویه ۲۰۰۷ صادر شد، اما تحت فشار قرار داده شد تا افتتاحیه به سال۲۰۱۰عقب بیندازد. در سپتامبر ۲۰۰۷، قیصر تصمیم به بازبینی برنامه‌های خود برای پروژه قرار داده و بیمارستان در انتظار نگه داشت. کیصر برای طراحی مجدد بیمارستان کار می‌کرد و در سپتامبر ۲۰۰۸ اعلام کرد که ساخت تأسیسات در سال ۲۰۰۹ آغاز خواهد شد.

این طراحی جدید برای ۱۲۱ تخت اولیه و توسعه به ۱۷۴ تخت با هزینه ۲۸۵ میلیون دلار درنظر گرفته شد. هیلسبورو برنامه‌های جدید برای بیمارستان‌های کوچکتر در فوریه ۲۰۰۹ تصویب کردو با کیصر ساخت و سازرا در ماه ژوئن ۲۰۰۹ آغازکرد. در برنامه‌های جدید باید بیمارستان ۰۰۰۰۰۰٬۲۴۲ دلار با ۱۲۶ تخت بیمارستان در سال ۲۰۱۳ بازیربنای ۸۵۰۰۰۰ فوت مربع با ساخت کامل بر روی سایت تا ۲۰۴۰ تکمیل شود را داشته باشد. در تاریخ ۱۷ ژوئن ۲۰۰۹، ساخت و ساز با مراسم کلنگ با حضور مقامات محلی از جمله شهردار هیلسبورو جری ویلی (به انگلیسی:Jerry Willey) و تد کلونگسکی (به انگلیسی:Ted Kulongoski)فرماندار اورگان آغاز شد. پس از حفاری در طول تابستان، ساخت و ساز از فولاد و قاب بتن در سال ۲۰۱۰ آغاز شد.

در اوت ۲۰۱۰، تکمیل برای بهار ۲۰۱۲، با هزینه‌های ساخت و ساز بالغ بر ۲۲۰٬۰۰۰٬۰۰۰ از کل هزینه ۳۶۰٬۰۰۰٬۰۰۰ برنامه‌ریزی شده بود. قیصر در آوریل ۲۰۱۲ اعلام کرد که ساخت و ساز را در تابستان ۲۰۱۲ به پایان و بیمارستان را در ماه اوت سال ۲۰۱۳ به قیمت ۳۴۴٬۰۰۰٬۰۰۰ دلار باز خواهدکرد. امکانات خانه باز در مه ۲۰۱۳ برگزار شد و تاریخ افتتاحیه مجموعه ۶ اوت ۲۰۱۳تنطیم شد. در ماه مه ۲۰۱۳، در بیمارستان به عنوان رهبری در انرژی و ساختمان طراحی زیست‌محیطی (به انگلیسی:Leadership in Energy and Environmental Design)طلا دریافت کرد. این بیمارستان در تاریخ ۶ اوت ۲۰۱۳ افتتاح شد.

طراحی[ویرایش]

مرکز پزشکی شامل دفتر پزشکی سان ست کیصر در محله تاناسبورن (به انگلیسی:Tanasbourne neighborhood)در خیابان استوکی (به انگلیسی:Stucki))در غرب خیابان ۱۸۵ واقع در پارک وی همیشه سبز قراردارد. با این امکانات انتظار می‌رود که حدود ۱۱۰۰ نفر استخدام شود. این مرکز اولین بیمارستان جدید درشهرستان واشینگتن (به انگلیسی: Washington County)در طول ۴۰ سال بود. طرح‌ها و آثار هنری ترکیب نظریه‌های جدید ایجاد محیطی است که خشنود برای کمک به فرایند درمان، که شامل یک میدان خارجی است که می‌تواند میزبان یک بازار کشاورزی (به انگلیسی:farmer's market)باشد است. دارای گواهینامه طلا لید (به انگلیسی:LEED)، ویژگی‌های سبز مرکز پزشکی شامل مخازن نگهداری آب، عایق کامپوزیت چوب و انرژی‌های تجدید پذیر، در میان دیگران، در ۳۴۴٬۰۰۰٬۰۰۰ $ بیمارستان است. این تجهیزات رامعماران الربه بکت (به انگلیسی:Ellerbe Becket Architects)و پترسون کلبرگ (به انگلیسی: Petersen Kolberg) و همکاران معمار / برنامه ریزان، طراحی کردند و ساخت و ساز اندرسن (به انگلیسی:Andersen Construction) پیمانکار عمومی آن بود. طراحی بیمارستان شامل طرح‌های طبقه تمپلیتد (به انگلیسی:template) آن است که استفاده مجدد از طرح‌های داخلی موجود شاغل در بیمارستان‌های کیصر دیگر، کمک به کاهش هزینه هاکرده است. بر خلاف بسیاری از کالیفرنیا الربه بکت و پترسون کلبرگ و همکاران معمار / برنامه ریزان بر اساس امکانات کیصر، مرکز پزشکی وست ساید به یک آجر و شیشه‌ای بیرونی، و یک سیستم ضد آب گسترده‌تر زیر زمین دارا است. این بیمارستان با ۱۲۶ تخت بیمارستان در ۲۶۰۰۰ مترمربع ساختمان است، اما برای گسترش به ۱۷۴ تخت و امکانات در داخل۶۷۶۷۰ مترمربع برنامه‌ریزی شده است. این گسترش با برنامه‌ریزی ساخت یک برج بیمار دوم انجام می‌شود. برج دوم نیز در شکل مثلثی متصل به ساختمان اصلی بیمارستان قرارخواهد گرفت. ساختمان اصلی بیمارستان در قسمت وسط از نیمه جنوبی محوطه پردیس، با برج اول بیمار از غرب به تراس به طول۱۹۴ موازی است. همچنین سازه پارکینگ اول در آن خیابان، شمال برج بیمار است، در حالی که کارخانه ابزار مرکزی در گوشه جنوب شرقی است. وقتی که تمام مراحل تکمیل شد، فضای باز شامل نزدیک به ۵۱۰۰۰مترمربع ساختار پارکینگ و دو ساختمان دیگر جمعاً به مساحت ۲۴۳۰۰مترمربع با پوشش فضای بازبه ابعادبیش از۱۴۰۰۰۰ مترمربع در ۱۵ هکتار سایت است. گروه‌ها شامل جراحی، مراقبت‌های ویژه، اورژانس، زایمان، مغز و اعصاب، ارتوپدی، قلب و عروق و آلرژی است. این پردیس همچنین شامل یک مرکز منابع بهداشت عمومی و داروخانه است. []

منابع[ویرایش]