مرغ نیوهمپشایر

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
New Hampshire
New Hampshire Red Hen.jpg
نام‌های دیگرNew Hampshire Red
کشور پیدایشایالات متحده آمریکا
کاربردDual-purpose breed
ویژگی‌ها
وزنMale: ۳٫۹ کیلوگرم (۸٫۵ پوند)
 Female: ۲٫۹ کیلوگرم (۶٫۵ پوند)
رنگ پوستYellow
رنگ تخمBrown
نوع تاجSingle
رده‌بندی
انجمن ماکیان آمریکاAmerican[۱]
ABASingle comb, clean legged
انجمن ماکیان بریتانیای کبیرSoft feather: heavy[۲]
مرغ
Gallus gallus domesticus

نیوهمپشایر در سال ۱۹۱۵ از سویه ای از رود آیلند قرمز که به ایالت نیوهمپشایر آورده شد، توسعه یافت. این نژاد در سال ۱۹۳۵ توسط استاندارد کمال آمریکا پذیرفته شد[۱] آنها انتخابی تخصصی از نژاد رود آیلند رد را نشان می‌دهند. با انتخاب فشرده برای رشد سریع، پر کردن سریع، بلوغ اولیه و قدرت، نژاد متفاوتی به تدریج پدیدار شد. این در ایالت‌های نیوانگلند، عمدتاً در ماساچوست و نیوهمپشایر، که نام خود را از آنجا گرفته‌است، اتفاق افتاد.

در سال ۲۰۱۸، پس از درخواست تجدید نظر دانش آموزان کلاس چهارم در مدرسه ابتدایی کنعان، این نژاد به عنوان مرغ رسمی ایالتی توسط قانونگذار نیوهمپشایر تعیین شد.

مشخصات

خروس قرمز نیوهمپشایر

آنها دارای بدنی عمیق و پهن هستند، پرها به سرعت رشد می‌کنند، مستعد جوجه ریزی هستند و مادران خوبی می‌شوند. بیشتر پرهای پین به رنگ قرمز مایل به قهوه ای هستند و بنابراین ظاهر لاشه را خیلی کم نمی‌کنند. رنگ قرمز متوسط تا روشن است و اغلب در نور خورشید محو می‌شود. شانه تک و در اندازه متوسط تا بزرگ است. در ماده‌ها اغلب کمی ریزش دارد. در حالی که عمدتاً برای گوشت پرورش می‌یابند، آنها همچنین تولیدکنندگان متوسطی از تخم مرغ قهوه ای هستند. برخی از سویه‌ها تخم‌هایی به رنگ پوسته قهوه ای تیره می‌گذارند. آنها در هر دو نوع استاندارد و بانتام موجود هستند. به‌طور کلی یک نژاد مطیع. آنها در ابتدا در مسابقات مرغ فردا مورد استفاده قرار گرفتند، که راه را برای صنعت مدرن جوجه‌های گوشتی رهبری کرد، و همچنین برای توسعه نژاد مرغ دلاور مورد استفاده قرار گرفت. یک مرغ از این نژاد حدود ۲۴۰ تخم قهوه ای بزرگ در سال می‌گذارد. یک مرغ کامل معمولاً ۶٫۵ پوند (۲٫۹ کیلوگرم)، در حالی که یک خروس کامل وزن تقریباً ۸٫۵ پوند (۳٫۹ کیلوگرم). وزن پولت‌ها حدود ۵٫۵ پوند (۲٫۵ کیلوگرم)، و خروس‌ها حدود ۷٫۵ پوند (۳٫۴ کیلوگرم). آنها در حال حاضر بر اساس سازمان حفاظت از نژادهای دام آمریکا (ALBC) در وضعیت تماشا هستند. ارتفاع ترجیحی آنها ۲ تا ۴ فوت (۰٫۶۱ تا ۱٫۲۲ متر).

.

این یک مرغ دو منظوره است که بیشتر برای تولید گوشت انتخاب شده‌است تا تولید تخم مرغ. با وزن متوسط، لاشه چاق را که به عنوان جوجه گوشتی یا کباب‌پز استفاده می‌شود، می‌پوشاند.

منابع

۱. APA Recognized Breeds and Varieties: As of January 1, 2012. American Poultry Association. Archived 4 November 2017.

Breed Classification. Poultry Club of Great

  1. ۱٫۰ ۱٫۱ خطای یادکرد: خطای یادکرد:برچسب <ref>‎ غیرمجاز؛ متنی برای یادکردهای با نام apa وارد نشده‌است. (صفحهٔ راهنما را مطالعه کنید.).
  2. خطای یادکرد: خطای یادکرد:برچسب <ref>‎ غیرمجاز؛ متنی برای یادکردهای با نام pcgb وارد نشده‌است. (صفحهٔ راهنما را مطالعه کنید.).