مدرسه‌های غواصی بین‌الملل

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
SSI-logo new.svg

اسکوبا اسکولز اینترنشنال به انگلیسی Scuba Schools International یا SSI یک سازمان آموزشی غواصی است. SSI هم اکنون در ١١٠ كشور جهان و در بيش از ٢٥٠٠ موقعيت بين المللي و بيش از ٣٠ مركز اصلي خدمات رساني در سراسر دنيا مشغول به فعاليت ميباشد .

SSI-education system.svg

این سازمان آموزشی برنامه های آموزشی غواصی موجود در جهان را برای تمام سطوح ارائه می دهد. همچنین SSI برنامه های آموزشی برای کودکان و نوجوانان ۸ تا ١٢سال که به نام اسكوبا رنجرز خوانده شده است را نیز ارائه میدهد.

گواهینامه ها و برنامه های آموزشی SSI در سراسر جهان معتبر و به عنوان یک عضو شورای جهانی آموزش غواصی تفریحی و فدراسیون زیر آبی اروپا و سازمان جهاني استاندارد به رسمیت شناخته شده است.

تفاوت عمده بین SSI و سازمانهای دیگر آموزش غواصی مانند NAUI ، CMAS ، BSAC و دیگران این است که دوره های SSI به مانند دوره های آموزشی PADI بر اساس استانداردهای غواصی در نظر گرفته شده است و برای اطمینان از کیفیت آن در سراسر جهان تحت پوشش شورای جهانی آموزش غواصی تفریحی قرار گرفته است.اسکوبا اسکولز اینترنشنال گواهینامه ISO در رابطه با استانداردهای غواصی را در اول ژوئن ۲۰۱۰ دریافت کرد.

دفتر مرکزی SSI در فورت کالینز ، کلرادو است و توسط رابرت کلارک در سال ۱۹۷۰ تاسیس شد.

منبع[ویرایش]

ویکی پدیای انگلیسی.

پیوند به بیرون[ویرایش]

تارنمای رسمی اسکوبا اسکولز اینترنشنال