مدرسه‌های غواصی بین‌الملل

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو
SSI-logo new.svg

اسکوبا اسکولز اینترنشنال به انگلیسی Scuba Schools International یا SSI یک سازمان آموزشی غواصی است. SSI هم اکنون در ۱۱۰ کشور جهان و در بیش از ۲۵۰۰ موقعیت بین‌المللی و بیش از ۳۰ مرکز اصلی خدمات رسانی در سراسر دنیا مشغول به فعالیت می‌باشد.

SSI-education system.svg

این سازمان آموزشی برنامه‌های آموزشی غواصی موجود در جهان را برای تمام سطوح ارائه می‌دهد. همچنین SSI برنامه‌های آموزشی برای کودکان و نوجوانان ۸ تا ۱۲سال که به نام اسکوبا رنجرز خوانده شده است را نیز ارائه می‌دهد.

گواهینامه‌ها و برنامه‌های آموزشی SSI در سراسر جهان معتبر و به عنوان یک عضو شورای جهانی آموزش غواصی تفریحی و فدراسیون زیر آبی اروپا و سازمان جهانی استاندارد به رسمیت شناخته شده است.

تفاوت عمده بین SSI و سازمانهای دیگر آموزش غواصی مانند NAUI , CMAS , BSAC و دیگران این است که دوره‌های SSI به مانند دوره‌های آموزشی PADI بر اساس استانداردهای غواصی در نظر گرفته شده است و برای اطمینان از کیفیت آن در سراسر جهان تحت پوشش شورای جهانی آموزش غواصی تفریحی قرار گرفته است. اسکوبا اسکولز اینترنشنال گواهینامه ISO در رابطه با استانداردهای غواصی را در اول ژوئن ۲۰۱۰ دریافت کرد.

دفتر مرکزی SSI در فورت کالینز، کلرادو است و توسط رابرت کلارک در سال ۱۹۷۰ تأسیس شد.

منابع[ویرایش]

ویکی‌پدیای انگلیسی.

پیوند به بیرون[ویرایش]

تارنمای رسمی اسکوبا اسکولز اینترنشنال