مجتمع آموزش عالی کشاورزی و منابع طبیعی گنبد کاووس

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو


مجتمع آموزش عالی گنبد کاووس در سال ۱۳۶۲ با نام آموزشکده کشاورزی تشکیل گردید وازمهرماه۱۳۶۴ با پذیرش دانشجو در رشته کاردانی امورزراعی فعالیت خود را آغاز نمود. سپس در سالهای ۱۳۶۸در مقطع کاردانی دررشته تولیدات دامی و همچنین در سال ۱۳۷۲در رشته تکنولوژی شیلات، تکنولوژی مرتع و آبخیزداری، تکنولوژی جنگل داری و تکنولوژی چوب اقدام به پذیرش دانشجو نمود. بدین ترتیب در ادامه روند رو به رشد خود درسال ۱۳۸۰ از آموزشکده کشاورزی به دانشکده کشاورزی تغییر نام وارتقا یافت.

در مقطع کارشناسی نا پیوسته در رشته‌های پرورش طیور، پرورش گاو وگاومیش، تکثیر وپرورش آبزیان، مهندسی جنگل داری به جذب دانشجو اقدام نمود. و همچنین در سال ۱۳۸۱در رشته مهندسی مرتع وآبخیز داری وبه دنبال آن در سال ۱۳۸۵در رشته کارشناسی ناپیوسته تولیدات گیاهی و کاردانی پرورش اسب ودر سال۱۳۸۶در رشته چوب‌شناسی وصنایع چوب در مقطع کارشناسی نا پیوسته با پذیرش دانشجوبه فعالیت آموزشی خود ادامه داد. همچنین در همین سال بر اساس مصوبه شورای عالی گسترش دانشگاهها و موسسات آموزش عالی این واحد آموزشی از دانشکده کشاورزی به مجتمع آموزش عالی ارتقا یافت و در گروه علوم پایه در رشته کارشناسی پیوسته ریاضی و آمار ودر گروه علوم انسانی در رشته کاردانی حسابداری به جذب دانشجو پرداخت.

تعداد دانشجویان مشغول به تحصیل دراین واحد آموزشی در حدود ۱۲۰۰ نفر می‌باشد که ۴۰۰ نفر در مقطع کاردانی و حدود ۸۰۰ نفر در مقطع کارشناسی ناپیوسته با نسبت تقریبی۶۰٪ خانمهاو۴۰٪ آقایان می‌باشد.در حال حاضراین واحد آموزشی دارای سه گروه آموزشی می‌باشد.