ماهی شاخ‌گل

از ویکی‌پدیا، دانشنامهٔ آزاد
پرش به: ناوبری، جستجو

ماهی فلاور هورن از انواع ماهی‌های زینتی آب شیرین که در سال ۱۹۹۳ در مالزی پرورش یافته‌است.این گونه یک ماهی هیبرید است که در طبیعت وجود ندارد. برخی عقیده دارند این ماهی بر اثر جهش‌های ژنتیکی به وجود امده است در صورتی که برخی عقیده دارند این ماهی بر اثر انتخاب‌های هوشمندانه بشر از بین چند سیکلید به وجود امده است. فلاور هورن از دسته ماهی‌های گوشت‌خوار و جنگجو می‌باشد که در بیش‌تر موارد باید به تنهایی در یک آکواریوم نگهداری شود. رشد سریعی دارد و برای برجسته‌شدن سر و قرمزشدن رنگ بدن آن می‌توان از غذاهای مخصوص که در بازار موجود است استفاده نمود.

نگهداری :مثل تمام سیکلید‌ها ، فضای بزرگ برای شنا و مخفیگاه را در اکواریوم دوست دارند ولی با گیاه طبیعی جور نیستند و شن کف را هم بهم میریزند فلاورها معمولاً عادت دارند برای خودشان یک مکان یا چند نقطه در آکواریوم را انتخاب کرده و آن را گود کنند. دمای مناسب حال انها ۲۴ الی ۲۸ درجه می‌باشد البته دماهای بیشتر یا کمتر را نیز تحمل می‌کنند.

تغذیه : برای تغذیه آن‌ها میتوان از پروتپین‌های خالص استفاده شود. برای هر چه زیبا تر شدن رنگ فلاورها میتوانید انها را با غذا‌های زنده و کاهو و اسفناج تغذیه کنید که رنگ ماهی شما را زیبا تر می‌کند همچنین میتوانید از غذاهای رنگدانه‌ای یا هورمونی که برای رنگ دهی به بدن ماهی‌ها مخصوصاً فلاور ساخته شده استفاده کنید.

نگارخانه[ویرایش]

منابع[ویرایش]